Łódzki ogród zoologiczny rusza z nowym programem adopcyjnym dla zwierząt pn. „ZOOpiekuj się mną”. W udział w nim zaangażowali się aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi, którzy grali główne role w sztuce „Madagaskar” – Emilia Klimczak oraz Marek Prusisz. Łódzcy artyści zdecydowali się zostać rodzicami chrzestnymi lemura, tym samym inicjując program adopcyjny.

– Adoptując zwierzęta w ramach programu “ZOOpiekuj się mną” możemy pomóc w naszej nieustającej walce o ochronę zwierząt, zapewniając ogrodowi zoologicznemu dodatkowe fundusze niezbędne do zakupu żywności, bieżącego utrzymania wybiegów, zabiegów rehabilitacyjnych, opieki weterynaryjnej czy zakupu zabawek i dodatkowej suplementacji. Obecnie w łódzkim ogrodzie zoologicznym przebywa ponad 2100 zwierząt, które można zaadaptować – powiedział prezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Arkadiusz Jaksa.

Dla każdego darczyńcy, w podziękowaniu za współpracę i pomoc przygotowano specjalne pakiety adopcyjne dopasowane do poziomu zaangażowania darczyńcy:

Szkolna i brązowa adopcja – to koszt od 40 do 50 złotych miesięcznie. W zamian łódzki ogród zoologiczny oferuje specjalny certyfikat oraz zdjęcie wybranego zwierzaka. Informacja o darczyńcy zostanie również umieszczona na stronie internetowej ZOO. Darczyńca zostanie dołączony do newslettera.

Srebrna i złota adopcja – to opłata od 100 do 200 złotych miesięcznie. Pakiet rozszerzony dodatkowo zawiera zdjęcie ze zwierzakiem, a także informację o adopcji na tablicy zbiorczej znajdującej się na terenie ogrodu zoologicznego. Darczyńca otrzyma również pluszową maskotkę przygotowaną specjalnie na tę akcję.

Wykaz wszystkich zwierząt, które można adoptować oraz lista obecnych darczyńców znajduje się na stronie www.zoo.lodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tuwim_008
Urodziny Tuwima w Łodzi (foto)
IMG_1518
Folkowy korowód na Piotrkowskiej (foto)
Malowanki_5
Artystyczne “zebry” w Łodzi (wizualizacja)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*