2 marca rozpoczął się finał akcji charytatywnej, której celem jest zdobycie funduszy na leczenie 11-miesięcznej Mai Kwiatkowskiej, cierpiącej na chorobę SMA. Wciągu pięciu dni zwycięzcy licytacji unikatowych koszulek zawodniczych przemierzają Polskę z północy na południe.

Arakadiusz Lindner wraz ze swoim Team’em planowali podczas tegorocznego Rajdu Dakar promować zbiórkę pieniędzy na leczenie 11-miesięcznej Mai Kwiatkowskiej, chorej na SMA. Niestety stan zdrowia zawodnika pokrzyżował jego plany i zmusił do pozostania w kraju. W związku z tym to w Polsce będzie wspierał dziewczynkę oraz projekt #offroadłączy, dzięki któremu, w jego trzech dotychczasowych odsłonach, udało się zebrać ponad 200 tys. zł.

2 marca 2021 z Sopotu wystartował „Maraton po życie” dla Mai. Prowadzeni przez Arkadiusza Lindnera (91 Lindner Team) oraz Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza (Kamena Rally Team) sportowcy, którzy wylicytowali personalizowaną, numerowaną i unikatową koszulkę zawodniczą, wyruszyli quadami, pojazdami UTV oraz autami terenowymi w trasę z północy na południe Polski.

„Za możliwość udziału w „Maratonie po życie” oraz zakup wylicytowanych gadżetów, na konto siepomaga.pl/offroad wpłynęło już ponad 250 tys. zł, a sumę tę mamy nadzieję jeszcze powiększać, sprzedając przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki i kominy. Ponadto w tak zwanych Punktach Kontrolnych, wyznaczonych w Golubiu – Dobrzyniu, Mysiadle, Piątkowisku, Biskupicach oraz Zakopanem zorganizowane zostaną zawody dla dzieci oraz dodatkowe atrakcje. Wszystkie wpłacone w tym czasie datki zostaną przekazane na konto zbiórki. – mówi Arkadiusz Lindner – pomysłodawca całej akcji.

5 marca zawodnicy dojechali do Łodzi. Wydarzenie zakończy się 7 marca w Zakopanem.

/fot mat pras www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF1444
Street Food Polska Festival (foto)
alej15
Aleja Projektantów – 15 października (foto)
IMG_7994
Mural przy Legionów 57 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*