Nowoczesne sale warsztatowe, przestrzeń ekspozycyjna, pracownie i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Trwa remont generalny zabytkowej willi Otto Haesslera.

Znajdująca się przy ul. Siedleckiej 1 willa powstała w roku 1896 dla niemieckiego przedsiębiorcy Otto Haesslera i stanowiła część należącego do niego kompleksu fabrycznego. Rezydencja powstała w stylu szwajcarsko-alpejskim i została rozbudowana ok. roku 1910. Po zakończeniu II wojny światowej rodzina Haesslerów wyjechała do Niemiec, przekazując obiekt na rzecz Państwa, zastrzegając jego przeznaczenie na cele społeczne i kulturalne.

Obecnym użytkownikiem willi po Międzyzakładowym Domu Kultury, a następnie Dzielnicowym Domu Kultury jest Ośrodek Kultury ,,Górna”.

Placówka jest jednym z trzech domów kultury, które przechodzą gruntowną modernizację w ramach projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności
i dostępności łódzkich domów kultury”.

W piwnicach zostaną wykonane nowe posadzki, wyremontowane ściany i sufity,
a toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Powstanie nowa aranżacja pomieszczeń w poziomie piwnic. Gruntownie wyremontowana zostanie sala komputerowa. Powstanie garderoba do przechowywania kostiumów i rekwizytów oraz szatnia.

Po przebudowie schodów między poziomem piwnicy, a wejściem do budynku za pomocą schodołazu będzie możliwy dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto obiekt zostanie odpowiednio wyposażony w m. in. w 7 stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem systemowym, osprzętem i specjalistycznymi programami komputerowymi powiększającymi i udźwiękawiającymi, które umożliwią korzystanie osobom słabowidzącym
i niedosłyszącym z pracowni komputerowej.

Prace budowlane zostaną zakończone do końca 2019 roku.

W związku z projektem „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” inwestycja prowadzona  jest w trzech ośrodkach:

Ośrodek Kultury Górna ul. Siedlecka 1 w Łodzi

Widzewskie Domy Kultury  Dom Kultury „502” ul. Sacharowa  18 w  Łodzi

Poleski Ośrodek Sztuki ul. Krzemieniecka 2a w Łodzi

Środki przeznaczone na remont to:

Wartość projektu   8 267 688,84 PLN

Z czego Wartość dofinasowania z UE to   5 213 948,38PLN

A wkład własny Miasta wynosi 3 053 740,46 PLN

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2161
Car Show w Manufakturze (foto)
Łódź Tattoo Days 2018 (foto)
balucki_slownik
Bałucki Słownik – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*