Od 9 do 11 listopada w Hali EXPO odbywały się jubileuszowe, już dwudzieste, Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow. Do Łódzi przyjechało kilka tysięcy miłośników sportów wodnych. Mogli zapoznać się z ofertą 130 wystawców prezentujących m.in. luksusowe jachty motorowe i żaglowe, houseboaty, łodzie spacerowe, wędkarskie oraz wszystko to co jest niezbędne do aktywnego wypoczynku na wodzie.

Wśród ponad 100 konstrukcji pływających prezentowanych podczas targów znalazły się premiery sezon 2019. Producenci oraz dystrybutorzy jachtów motorowych i żaglowych po raz pierwszy na targach w Łodzi pokazali m.in.: Zephir 750 – prototypowy aluminiowy jacht cruisingowy do spokojnego pływania po osłoniętych akwenach, Northman 1200 – luksusowy jacht typu houseboat z możliwością personalizowania wielu elementów wyposażenia, Barracuda 686 Walk Around – motorówka do aktywnego wypoczynku, na której może jednocześnie pływać nawet 10 osób, Weekender W9 – najnowszy model szwedzkiej stoczni Nimbus Boats, jacht jest 9 metrową łódzią weekendową, przystosowaną do spotkań towarzyskich oraz do osiągania dużych prędkości na wodzie, Calibra 21 – niewielki żaglowy jacht turystyczno-regatowych, który po latach przerwy wraca do produkcji w najstarszej stoczni jachtowej w Polsce w Głownie, Mastercraft X24 – premiera na rok 2019 z amerykańskiej stoczni wyspecjalizowanej w produkcji jachtów do sportów wodnych takich jak wakeboarding i narciarstwo wodne. Łódka sama wytwarza fale i pozwala na zabawę na desce bez trzymania przez narciarza odpowiedniej liny.

Wśród zaproszonych gości w tym roku znaleźli się: Szymon Kuczyński – w roku 2018 zakończył samotny rejs opływając ziemię bez zawijania do portu na najmniejszym na świecie jachcie. Jacht ktp. Kuczyńskiego będzie pokazywany podczas targów, załoga jachtu Oceanu A – żeglując pod koniec sierpnia wzdłuż wschodniego brzegu Grenlandii osiągnęli rekordową w skali świata pozycję płynąc jak najbliżej bieguna, uczestnicy “Projektu Bałtyk” – ekipa śmiałków z woj. łódzkiego, która jako pierwsza przepłynęła w jeden dzień na skuterach wodnych do Szwecji i z powrotem, Rafał Moszczyński – w ramach projektu Solononstop2019.pl – zamierza przepłynąć dookoła świata trasą Henryka Jaskuły.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Motocykliści – Niepodległej: Parada Ulicami Łodzi (foto)
DSC_5440_copy
Dark Gospel Burlesque Show w Scenografii (foto)
IMG_1441
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*