Łódź rewitalizacja i tajemnice kamienicy przy ulicy Gdańskiej.  Zdobione polichromie, sztukaterie oraz  motywy roślinne na podłogach czyli odkrycia, które pojawiły się podczas gruntownej modernizacji nieruchomości, gdzie powstają komfortowe mieszkania komunalne.

– Kamienica przy ulicy Gdańskiej okazała się skarbnicą zdobionych polichromii, choć nie tylko –  na pierwszym piętrze odkryliśmy świetnie zachowaną drewnianą podłogę z motywami roślinnymi. Co się stanie z unikatowym odkryciem? Decyzji jeszcze nie podjęliśmy – niewykluczone, że podłoga znajdzie swoje miejsce w łódzkim Lapidarium Detalu Architektonicznego – mówi Olga Kassyańska, koordynator Programu Rewitalizacji Obszarowej, ZIM.

Budynek przy ulicy Gdańskiej 1 w ramach inwestycji nie zmieni funkcji mieszkalnej, na poddaszu zaprojektowano 4 jednopokojowe mieszkania dla osób wychodzących z pieczy zastępczej. W sumie w kamienicy będzie 16 mieszkań (8 kawalerek i 8 mieszkań dwupokojowych), metraż mieszkań wynosi od 29,8 m2 do 59,3 m2. Na podwórzu powstanie przyjazna sąsiedzka przestrzeń z  zielonym skwerem. Całość inwestycji zostanie zakończona pod koniec 2020 roku.

Zakres prac remontowych obejmie m.in. całkowitą rozbiórkę i odtworzenie więźby dachowej, modernizację elewacji z odtworzeniem detalu architektonicznego oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wzmocnienie i częściową wymianę stropów międzykondygnacyjnych oraz remont klatki schodowej – dodaje Rafał  Ciach, przedstawiciel firmy FHU ,,WARBUD”.

Nieruchomość usytuowana jest w zachodniej pierzei ul. Gdańskiej, w jej skład wchodzą: trzykondygnacyjny budynek frontowy zbudowany przed rokiem 1894 z użytkowym poddaszem, wpisany do gminnej ewidencji zabytków oraz dwukondygnacyjny budynek lewej oficyny. Nieruchomość wchodzi w skład zespołu dawnych domów robotniczych Izraela Poznańskiego, tworzy z nimi wspólny wewnętrzny dziedziniec. Do kamienicy od strony podwórza przylega krótka oficyna.

Umowę z wykonawcą inwestycji podpisano 28.01.2019 r.

Termin zakończenia inwestycji 28.10.2020 r.

Wykonawca- konsorcjum firm FHU „WARBUD” Wojciech Wardencki i WarBud Sp. z o.o.

Koszt prac zaplanowanych w ramach inwestycji: 5 980 000 zł brutto

Osoba do kontaktu: Małgorzata Loeffler, ZIM, tel. 785 578 785

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2733
Foto Dej na Górnej #3 – Sukcesja (foto)
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (foto)
IMG_2500
Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*