Od 1 czerwca rodzice maluchów urodzonych i zamieszkałych w Łodzi dostaną w prezencie body z łódzkim akcentem. W głosowaniu zwyciężyły śpioszki z motywem łódki.

W internetowym głosowaniu vox populi łodzianie oddali głos na projekty body dla dzieci urodzonych w Łodzi. Wariant nr 1 z łódką zwyciężył i zdobył 77,83 proc. głosów. Drugie było body z jednorożcem – 19,6 proc. Zaś śpioszki z Tuwimem  – 6,62 proc. głosów.

– Przygotowane będą dwa rodzaje body, czyli Dzidziuś z Łódką i z Jednorożcem.

Body będą gotowe na 1 czerwca, ponieważ chcielibyśmy po raz pierwszy wręczyć te prezenty na Dzień Dziecka. W kolejnych latach planujemy podobne działania – o ile pomysł spodoba się rodzicom. Body będzie szyte z najlepszych materiałów z wszelkimi zalecanymi przez lekarzy certyfikatami – mówi Kinga Jurkiewicz z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

Body będą rozdawane przy rejestracji dziecka przez rodziców w Urzędzie Stanu Cywilnego,

– Dzieci urodzone 1 czerwca i zamieszkałe w Łodzi dostaną powitalne body. Od kilku lat w ciągu roku w łódzkich szpitalach rodzi się średnio ok. 11 – 12 tysięcy dzieci, czyli w tym roku rozdamy prezenty ok. 6- 7 tys rodzin – dodaje Edyta Dobrowolska, dyrektor USC w Łodzi.

Koszt uszycia body w 2019 r. to ok. 56 tys. zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF2978
Łódzki Charytatywny Festiwal Zumby (foto)
Teatr Folkowej Mody (foto)
grzyby
Grzyby znane i mniej znane (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*