3 piękne flamingi „przyfrunęły” na stawy na Młynku. Różowe flamingi dotarły do Łodzi ze słonecznej Hiszpanii. Jak tylko sytuacja pandemiczna w Polsce pozwoli, będzie można korzystać zarówno z tych wyjątkowych rowerów, jak i z pozostałego sprzętu wodnego, dostępnego w obiekcie MOSiR.

Rowery są 4– osobowe, to kolejna inwestycja realizowana na tym terenie z Budżetu Obywatelskiego. Także w tym roku zainstalowany został kaczkomat na terenie parku – czyli automat do wydawania karmy dla kaczek. Miłośnicy zwierząt mogą za złotówkę kupić karmę i dokarmiać te piękne ptaki.

Obiekt rekreacyjny Młynek sukcesywnie od 6 lat jest ulepszany i rozwijany po to, by mieszkańcy mogli korzystać z jak największej liczby atrakcji. Siłownia, plac zabaw dla dzieci, miejsca do grillowania, fantastyczne ścieżki pieszo-rowerowe i w końcu przystań wyposażona w sprzęt wodny – zadowoli niemal każdego mieszkańca. – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Flamingi i kaczkomat to na Młynku pierwsze inwestycje w tym roku. Kolejne są właśnie przygotowywane.

W roku 2021 na Młynku pojawi się jeszcze elektryczny pojazd sprzątający, stacje do segregacji odpadów oraz kolejne elementy małej architektury – to wszystko za kwotę 400 tys. zł. Powstanie także boisko sportowe do unihokeja wyposażone w bramki, bandy i piłko chwyty, na które przeznaczymy prawie 300 tys. zł.– informuje Łukasz Kucharski, dyrektor MOSiR w Łodzi

Do tej pory na Młynku od 2015 roku powstały:

2019 rozbudowa placu zabaw, powstało linarium, dobudowano dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Pojawiły się także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki.

2018 – przystań na młynku, nowoczesny, energooszczędny, przyjazny środowisku budynek MOSiRu z miejscem do przechowywania sprzętu wodnego i urządzeń pielęgnacyjnych.

Wówczas wybudowane zostało także charakterystyczne młyńskie koło oraz nowe pomosty, dzięki którym bezpiecznie można wodować kajaki i pozostały sprzęt.

od 2015 do 2017 roku – najpierw powstały ścieżki – od strony południowej, północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej.

W sumie dzięki inicjatywie łodzian i Budżetowi Obywatelskiemu, na Młynku powstały inwestycje na łączną kwotę 4,9 mln zł.

IX edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego wystartuje już niedługo. 10 maja rozpoczyna się etap składania wniosków. Potrwa 3 tygodnie – do 31 maja. Już teraz warto zastanowić się nad tym, czego w miejskiej przestrzeni, na osiedlach brakuje, co można poprawić. Pomysły będzie można przekuć we wnioski do BO. W tym roku kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski to 26 mln zł. Z tego 5,5 mln to pieniądze na projekty ponadosiedlowe, pozostałe 20,5 mln to kwota na projekty osiedlowe. Wnioski będzie można składać w formie elektronicznej (formularz będzie dostępny na stronie www.lodz.pl/bo) oraz w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miasta Łodzi na Piotrkowskiej 104.

/fot www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0313
Tulipany w Ogrodzie Botanicznym (foto)
PA010009
Apel Umarłych Kamienic
Joanna Podolska zasłużona dla pojednania polsko-niemieckiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*