W miniony weekend do łódzkiej Manufaktury zjechali się skimboardziści z całej Polski, aby wystartować w już 7. edycji zawodów Red Bull Skim It. Pomimo nienajlepszych prognoz i porannych opadów deszczu dzień okazał się jak zwykle upalny i pełen wrażeń. Już od pierwszych przejazdów na tor wyszło słońce, a wszystko to dzięki gorącej atmosferze, która jest nieodzownym elementem imprezy.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: amator, girls oraz pro. Wielką niespodzianką okazało się przybycie kanadyjskiej riderki Izy Batko, która specjalnie zmieniła trasę swojego eurotripa, aby wziąć udział w evencie. Była to bardzo dobra decyzja! Iza, pokazując stylowe przejazdy na boxach i flacie wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Wśród amatorów królował Dawid. Dawid musiał pokonać 13. innych skimboardzistów, aby znaleźć się na szczycie podium. To był jednak dopiero początek…

Prawdziwe emocje dostarczyli nam profesjonaliści, którzy najpierw walczyli w pojedynkach jeden na jeden, a następnie w finale a’la game of skate. W pierwszej trójce znaleźli się Michał Puchalski (Warszawa), Dawid Pruski (Inowłódz) oraz Daniel Sikorski (Warszawa). Po długiej i wytrwałej walce Dawid Pruski – rozłożył na łopatki swoich rywali, którzy zbierali karne litery za nieudane triki zadawane przez Dawida. Jako pierwszy z finałowej trójki napis „SKIM IT” zebrał Daniel Sikorski z Warszawy co uplasowało go na 3 miejscu. Michał Puchalski walczył do końca zadając trudne ewolucję do powtórzenia, na których Dawidowi potknęła się kilka razy noga, jednakże obecny mistrz Polski (rider firmy VHS – Village Head Snowboard) bardzo technicznym trickiem jakim jest „bigspin in – bigspin out” na boxie wyeliminował Michała na dobre, zostając tym samym zwycięzcą 7 EDYCJI RED BULL SKIM IT!

Najlepsi zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe oraz gotówkę od sponsorów imprezy: VHS – Village Head Snowboard, Gagaboo, Spinners Longboards, Jungmob, Pasibus, Pakalolo Skimboards, Trickboard oraz BlackDots Apparel

WYNIKI:
PRO:
1. Dawid Pruski – VHS Village Head Snowboard / DB Skimboards
2. Michał Puchalski – DB Skimboards
3. Daniel Sikorski – Konar Skimboard

GIRLS:
1. Iza Batko – DB Skimboards
2. Agata Kotlenga
3. Ola Jakubczak

AM & U16:
1. Dawid Dmochowski
2. Miłosz Piechota
3. Mikołaj Krajewski

/fot. Kuba Kaliszczyk – mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2015-07-11_11-31-19_2
Gra miejska Śladami Tuwima (foto)
IMG_0452
Bajkowa Moda (foto)
Co można robić w łódzkich w parkach? – mapa od naukowców UŁ

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*