DSCF3891Punkt widokowy mieszczący się na piętnastym piętrze wieżowca przy ul. Traugutta 25, to nie tylko ciekawe miejsce dla turystów, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców tego unikalnego miasta. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10–18, a w soboty w godzinach 10–14. Wstęp jest bezpłatny.

Z okien wieżowca można podziwiać budowę Dworca Fabrycznego, który już niebawem stanie się częścią multimedialnego węzła komunikacyjnego łączącego kolej aglomeracyjną, konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy.

Powstanie nowoczesnego dworca Łódź Fabryczna jeszcze bardziej ugruntuje komunikacyjną dostępność Łodzi. Jego budowa jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Przebudowany dworzec będzie mógł w przyszłości stać się częścią planowanej linii średnicowej. Inwestycja ma także przyczyniać się do wykreowania nowego centrum Łodzi poprzez stworzenie dostępnych, bezpiecznych i atrakcyjnych dla mieszkańców i turystów przestrzeni miejskich, rewitalizację obszarów poprzemysłowych i kolejowych, stworzenie nowych przestrzeni do inwestowania, sprzyjanie ożywieniu kulturalnemu i społecznemu Śródmieścia, zachowanie istotnych elementów tkanki urbanistycznej świadczących o tożsamości i historii tego obszaru, poprawę komfortu przemieszczania się w przestrzeni miejskiej.

joomplu:94340

Ponadto w Punkcie Widokowym od poniedziałku 13 lipca można podziwiać wystawę zdjęć z budowy Węzła Multimedialnego, które są owocem prac „Łódź 360”. Efekt końcowy jest niesamowity.

To nie koniec atrakcji. W piątek 17 lipca odbędzie się pierwsza edycja warsztatów o godzinie 10 i potrwa około 1–1,5 godziny. Warsztaty poprowadzi Pani Dominika Wlazło, motywem przewodnim będzie szeroko pojęty transport. Oczywiście, zajęcia są bezpłatnie. Starsze dzieci już teraz zachęcamy do udziału w następnej turze zajęć w czwartek 23 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Punktu Informacyjnego NCŁ.

W momencie podziwiania widoków przez osoby dorosłe ich dzieci będą mogły brać udział w warsztatach plastycznych i innych tego typu zabawach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
215. Urodziny Geyera (foto)
nakr_027
Masa Krytyczna ponownie na ulicach (foto+wideo)
4lakowa29
Urodziny Łodzi: Łąkowa 29 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*