Pasaż Róży będzie większy i piękniejszy. Zielone altany, ławki, ściany obsadzone bluszczem.

Trwają prace przy przedłużeniu pasażu Róży. Podwórko z lustrzaną instalacją artystyczną Joanny Rajkowskiej zostanie rozbudowane i połączone z ul. Zachodnią oraz placem Wolności.

Przedłużenie Pasażu sprawi, że będzie można wygodniej przemieszczać się między ul. Zachodnią a ulicą Piotrkowską oraz placem Wolności. Powstanie atrakcyjna zaciszna przestrzeń miejska, w której będzie można się spotykać i wypoczywać. Powstaną pasy zieleni z drzewami, krzewami i inną roślinnością. Przy budynkach sąsiadujących z pasażem powstaną “zielone ściany” obsadzone bluszczem.

Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi mówi: – Rozwijamy naszą atrakcję turystyczną, jaką jest Pasaż Róży. W ramach rewitalizacji obszarowej powstaje pasaż łączący ul. Piotrkowską 3 (Pasaż Róży) z ul. Zachodnią 54, obok Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Posadzimy 14 dużych drzew, a w Pasażu Róży pojawią się krzewy róż. Pasaż stanie się przyjazną przestrzenią dla mieszkańców m.in. za pergoli, które zostaną obsadzone pnączami dającymi cień. Całość będzie nawiązywała do dobrze przyjętych przez łodzian woonerfów. Oprócz licznych ławek, zamontujemy też stojaki rowerowe. Nawierzchnia przedłużonego pasażu, w nawiązaniu do ul. Piotrkowskiej, zostanie wyłożona granitem. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na tuty 2021 r. Koszt inwestycji wynosi blisko 6 mln. zł.

Piotr Kurzawa, manager ul. Piotrkowskiej cieszy się z przedłużenia i rewitalizacji tego miejsca, gdyż Pasaż Róży przyciąga zarówno łodzian jak i turystów. – Ta przebudowa pozwoli nam lepiej wykorzystać walory tego miejsca podczas naszych cyklicznych wydarzeń, takich jak Bajkowy Pasaż Róży czy Teatralny Pasaż Róży. Połączenie pasażu w Placem Wolności będzie temu sprzyjało – dodaje Piotr Kurzawa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
manulego
Nerf Challenge + Zostań Lego Strażakiem w Manufakturze
pikniknaukowy111
Piknik Naukowy w Manufakturze (foto)
Otwarcie łódzkiej gastronomii i ogródków na ul. Piotrkowskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*