Rewitalizacja łódzkich kamienic odmienia oblicze miasta. Jednym z najbardziej wyjątkowych projektów renowacyjnych było stworzenie artystycznego podwórka przy ulicy Więckowskiego 4. Elewacja budynku została pokryta wielkoformatowymi gresami wykonanymi przez Ceramikę Tubądzin, na której zamieszczono reprodukcję dwóch obrazów, „Narodziny Dnia” i „Ptaki w Raju”, autorstwa wybitnego polskiego artysty Wojciecha Siudmaka. Zajmująca 350 m2 instalacja została ukończona i z pewnością stanie się obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Łodzi.

Tę przestrzeń odmienił Siudmak, a na ścianach pojawiły się jego wspaniałe, baśniowe światy. Do wykonania malowideł zużyto 260 supernowoczesnych płyt gresowych, z których największa mierzy 2 metry, a najmniejsza 25 centymetrów. Wykorzystano najwyższej klasy rzemiosło, nowoczesne technologie i wieloletnie doświadczenie wykonawcy.

Ceramika Tubądzin z wielką dumą i radością podjęła się reprodukcji obrazu Wojciecha Siudmaka na płytach ceramicznych – powiedział Amadeusz Kowalski Wiceprezes Grupy Tubądzin – dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami, które umożliwią nadruk praktycznie dowolnych grafik na wielkoformatowych gresach, o wymiarach dochodzących do 120×240 cm. Prace wymagały bardzo dużej precyzji i odpowiedniego rozplanowania płyt, uwzględniającego otwory okienne i drzwiowe. Bardzo istotne było także wykorzystanie odpowiednich pigmentów, pozwalających uzyskać identyczne barwy, jak te znajdujące się na płótnie. Ich skład opierał się m.in. na lapis lazuli czy złocie.

Wojciech Siudmak, polski malarz mieszkający na stałe we Francji, porównywany jest z samym Salvadorem Dali. Tworzy w nurcie tzw. realizmu fantastycznego. Jego dzieła są syntezą bezgranicznej fantazji oraz osobliwej symboliki. Prace artysty wykorzystywano jako grafiki najbardziej prestiżowych wydarzeń, takich jak festiwale filmowe w Cannes, Montrealu czy Paryżu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9707
Fly Fest 2017 (foto)
DSC_0120_resize
65 tysięcy tulipanów w Ogrodzie Botanicznym (foto)
IMG_2672
Moto Weteran Bazar – styczeń 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*