Łodzianie wybrali najlepiej zrealizowane remonty i nowe inwestycje minionego roku. Poznajmy wyniki piątej edycji plebiscytu “Perły Łodzi”.

Plebiscyt “Perły Łodzi”, organizowany przez profil facebookowy Miasto Tysiąca Kamienic, już po raz piąty wyłonił najlepiej zrealizowane remonty oraz najlepsze nowe inwestycje. Podczas tegorocznej edycji w sumie głosów oddało 1339 osób. Tegoroczna edycja składała się z ośmiu kategorii, a ponieważ w dwóch z nich walka była tak wyrównana, że o końcowym wyniku zadecydował dosłownie jeden głos organizatorzy nadali podwójne pierwsze miejsce.

Tytuł Złotej Perły otrzymało trzech laureatów. Poniżej prezentujemy wszystkie tytuły:

Miejska/Publiczna:
Miejsce 1: Tuwima 46
Miejsce 1: Pałac Poznańskich
Miejsce 2: Pałac Steinertów
Miejsce 3: Łódzki Dom Kultury
Prywatna:
Miejsce 1: Próchnika 53
Miejsce 2: Piotrkowska 136
Miejsce 3: Piotrkowska 43
Wspólnotowa:
Miejsce 1: Struga 7
Miejsce 2: POW 17
Miejsce 3: Roosevelta 16
Powojenna:
Miejsce 1: Dom Handlowy “Domus”
Miejsce 2: Majzela 4
Miejsce 3: Jaracza 36
Współczesna:
Miejsce 1: Brama Miasta
Miejsce 2: Panorama Piotrkowska
Miejsce 3: Ilumino II
Fabryczna:
Miejsce 1: Monopolis
Miejsce 2: Biała Fabryka Centralne Muzeum Włókiennictwa
Miejsce 3: Targowa 77
Perła ulicy Próchnika:
Miejsce 1: Próchnika 49
Miejsce 1: Próchnika 53
Miejsce 2: Próchnika 5
Miejsce 3: Próchnika 45

W specjalnej kategorii Złota Perła, która jako jedyna nie podlega głosowaniu, a tytuł przyznają sami organizatorzy wyłoniono w tej edycji trzech laureatów: Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu firmy Virako, za realizację wyjątkowego projektu Monopolis, Wspólnota Mieszkaniowa przy Jaracza 42 za zaangażowanie w dbałość o dziedzictwo Karola Wutkego oraz firma Amer Bud za realizacje inwestycji na najwyższym poziomie, które zresztą również zyskały tytuły Pereł.

Perły Łodzi to symboliczny plebiscyt, który poddaje pod głosowanie wykonane w ciągu ubiegłego roku remonty budynków przedwojennych, powojennych oraz współczesnych, zrealizowane przez Miasto, wspólnoty mieszkaniowe oraz właścicieli prywatnych. Celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na zachodzące w Łodzi pozytywne zmiany oraz poznanie opinii łodzian (i nie tylko) na temat tego, które ze zmian uznają za najciekawsze, najbardziej wyczekiwane lub najbardziej staranne i pracochłonne. Głosowanie odbywa się drogą internetową. Współorganizatorem piątej edycji plebiscytu “Perły Łodzi” jest serwis internetowy Fabryczna.

Zainteresowanie plebiscytem “Perły Łodzi” z każdym rokiem wzrasta, a coroczne głosowanie wpisuje się powoli w łódzką tradycję. Dzięki temu plebiscytowi mamy okazję bliżej przyjrzeć się zarówno odbywającym się w ciągu roku pracom remontowym, renowacyjnym czy budowlanym jak i ostatecznym efektom tych prac. “Perły Łodzi” są również dokumentacją zachodzących w łódzkiej architekturze zmian i okazją do wyrażenia uznania dla wysiłku instytucji oraz prywatnych inwestorów, dzięki którym zmienia się oblicze Łodzi. Organizatorzy zapowiadają już organizację na najbliższe lata kolejnych dwóch edycji plebiscytu.

Autorka zdjęć: Marta Ostrowska, Fabryczna
Organizatorzy plebiscytu: Miasto Tysiąca Kamienic, Fabryczna

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4872
Sjesta w Julianowskim III (foto)
DSCF2248
Targi Na Styku Kultury 2016 (foto)
glowne_szolrum
10. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: SHOWROOM (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*