Przystanie wodne MOSiR zostaną uruchomione od 16 maja w trybie sobota-niedziela godz. 10:00 – 18:00. Od 27 czerwca br. będą czynne w trybie codziennym pon- pt 11:00-19:00, sob, nd. święta 10:00-18:00. Od 1 do 27 września ponownie będą czynne w trybie sobota – niedziela, w godz. 10:00-18:00.

Przystanie będą gotowe do obsługi klientów, będzie tymczasowy regulamin przystani na czas Covid-19 uwzględniający zasady bezpieczeństwa sanitarnego, wyposażenie kasjerek/ innej naszej obsługi w wymagane przepisami zabezpieczenie, też płyny do dezynfekcji , wyznaczone odległości w celu zachowania wymaganego odstępu między klientami podchodzącymi do kasy i inne wymagane przepisami doposażenia.

W świetle Rozporządzenia  RM z 2 maja 2020 r. ze sprzętów pływających mogą korzystać dwie osoby, z wyłączeniem osób zamieszkujących lub wspólnie gospodarujących. Prawodawca nie uchylił obowiązku noszenia maseczek wobec osób korzystających rekreacyjnie ze  sprzętów wodnych.

Przystań na Obiekcie  Rekreacyjnym „Młynek”

W roku 2018 wybudowana została nowa przystań wraz z aranżacją sąsiadujących terenów, w tym toru rowerowego – pełniącego również w okresie zimowym funkcje górki saneczkowej.

Nowopowstały obiekt został ogrodzony oraz wyposażony w monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa. Obiekt został wyposażony w toaletę publiczną. Zakupione zostało pierwsze wyposażenie obiektu m.in. sprzęt wodny (6 rowerów wodnych 4 os.
i 6 łodzi canoe 3 os.), sprzęt ratowniczy i pomocniczy. Zakupiona została też nowa mała architektura w postaci ławek, koszy oraz stojaków rowerowych w celu uzupełnienia obecnego zagospodarowania obiektu. Zastosowano również oświetlenie drzewostanu na terenie przystani. Jest to pierwszy obiekt rekreacyjny MOSiR wyposażony w pomost pływający (pontonowy).

Należy zwrócić uwagę, iż nowopowstała przystań na „Młynku” wybudowana jest w technologii pasywnej tj. o minimalnym zapotrzebowaniu na energię cieplną. Zastosowana została technologia odnawialnych źródeł energii – panele fotowoltaiczne oraz rekuperacja (odzyskiwanie ciepła z systemu wentylacyjnego). Koszt realizacji zadania wyniósł 1 299 709,03 zł brutto.

W latach 2015-2019 prowadzone były prace modernizacyjne Obiekt Rekreacyjny Młynek m.in. powstały ścieżki pieszo-rowerowe, siłownia plenerowa, miejsca grillowe, boisko do siatkówki plażowej, ustawiona została mała architektura (ławki, kosze, siedziska), rekultywacja terenów zielonych i nasadzenia, przeprowadzona została rozbudowa placu zabaw dla dzieci, również o zabawki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Koszt wszystkich prac w latach 2015-2019 (w tym zadanie odejmujące przystań) wyniósł 4 232 394,52 zł w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi).

Przystań Obiekt Rekreacyjny Stawy Jana

W roku 2017 w ramach zadania inwestycyjnego przeprowadzona została modernizacji budynku przystani wodnej. Zakres prac modernizacyjnych na przystani obejmował: wykonanie nowego pokrycia dachu, przebudowę sanitariatu, docieplenie i tynkowanie ścian zewnętrznych, montaż sufitów podwieszanych w części administracyjno-socjalnej, wymianę okien i drzwi, docieplenie ścian styropianem, wykonanie nowych tynków, wykonanie okładzin ściennych (glazura) w wc i pomieszczeniu socjalnym, malowanie pomieszczeń farbami emulsyjnymi, wykonanie nowych posadzek w części administracyjno-socjalnej, wymiana okien, wykonanie instalacji alarmowej i monitorującej oraz wymianę pokrycia stalowego istniejących pomostów. Koszt realizacji zadania w 2017 r. wyniósł 372 188,16 zł.

W latach 2014-2019 na terenie Obiektu Rekreacyjnego Stawy Jana powstały ścieżki pieszo-rowerowe, powstała pętla biegowa z miękką nawierzchnią, oświetlono teren całego parku, wymieniono elementy małej architektury tj.  nowe ławki, siedziska, leżaki, wybudowano skatepark, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku i z niepełnosprawnościami, stacja streetworkout, wykonano zagospodarowanie plaży wraz z odmulenie zbiornika wodnego i zakupem sprzętu pływającego, utworzone zostało miejsce grillowe. Całość prac wyniosła 4 439 071,46 zł

Przystań Obiekt Rekreacyjny Arturówek

W roku 2020 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w ramach zadania pod nazwą „Modernizacja przystani na obiekcie rekreacyjnym Arturówek – Plan dla Osiedli” zakupił nowe rowery wodne – 6 szt. oraz nowe kajaki szt. 8. (76 tyś. zł.)

W roku 2016 było realizowane zadanie Modernizacja obiektów rekreacyjnych MOSIR w ramach którego na Obiekcie rekreacyjnym Arturówek zostały wykonane:

 • wodny plac zabaw dla dzieci składający się z siedemnastu atrakcji wodnych (wraz z budową stacji uzdatniania wodny, zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi dla obsługi). Teren wodnego placu zabaw został objęty monitoringiem
 • tradycyjny plac zabaw z trzema zabawkami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych,
 • siłownia plenerowa zawierająca szesnaście urządzeń do ćwiczeń,
 • ścieżki piesze i pieszo rowerowe w dwóch technologiach: żwirowo – gliniastej i żywiczno – żwirowej.
 • przyłącze wod-kan,
 • przyłącze elektryczne,
 • ustawiono elementy małej architektury (ławki, tablicę, kosze na śmieci, kosze na psie odchody)
 • zamontowano oświetlenie solarne przy siłowni i placu zabaw.

W ramach tego zadania otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę 323 771 zł a całość nakładów poniesionych w 2016 r. wyniósł 3 152 664,01 zł

Boiska „Orlik” na stawach Jana i przy ul. Karpackiej

Obiekty są czynne od 11 maja, pon- pt 12:00-20:00, sob, nd. święta 10:00- 22:00.

Wstęp na boiska przy zachowaniu zabezpieczenia sanitarnego i procedur przewidzianych Rozporządzeniem RM z 2 maja br., czyli 6 + instruktor. Zajęcia na będą koordynowane przez instruktorów MOSiR.

Od 4 maja br. działa obiekt sportowy przy ul. Małachowskiego i Krańcowej  – obiekt treningowy udostępniony został w celu wznowienia treningów klubów sportowych z zachowaniem wszelkich procedur. Z uwagi na konieczność zachowania rygorów sanitarnych i bezpieczeństwo zdrowotne zawodników obiekt treningowy póki co pozostaje zamknięty dla mieszkańców (boisko orlik i siłownia zewnętrzna).

Obiekt sportowy przy ul. Krańcowej będzie działał na takich zasadach jak obiekt przy ul. Małachowskiego.

Od 11 maja br., z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa wznowione zostają również prowadzone przez MOSiR zajęcia sportowe:

11 maja br. na terenie obiektu rekreacyjnego „Stawy Jana” ruszają zajęcia ogólnousprawniające. Przy przystani na uczestników zajęć czekać będzie instruktor nordic walking. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w stałych godzinach:

9.00 –   9.45

11.00 – 11.45

13.00 – 13.45

Po zajęciach ogólnousprawniających, instruktor dla chętnych przeprowadzi instruktaż nordic walking – uczestnicy muszą posiadać własne kije do nordic walking.

Ze względu na rygory sanitarne w zajęciach może uczestniczyć 6 osób. Niezbędne są maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznej odległości – 2m.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapisanie się na listę uczestników. Rezerwować terminy można pod nr. tel. 536 777 610 w dni powszednie, w godz. godz. 10:00 – 13:00.

UWAGA

Zajęcia ogólnousprawniajace odbywać się będą do momentu uruchomienia stałej, pełnej oferty zajęć MOSiR wstrzymanej obecnie przez epidemię koronawirusa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2 (wideo)
008noc_muzeow
Noc Muzeów w Łodzi 2014 (foto)
Roboty filmowe w Sukcesji (foto)
1 Komentarz
 • Mike
  18 maja 2020 at 16:46

  Ciekawi mnie, czy na terenie Arturówka, który położony jest w Lesie Łagiewnickim należy nosisz maseczki?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*