MOSiR Łódź otworzył już pływalnie odkryte i rolkowisko, a 6 czerwca planuje ruszyć z przystaniami wodnymi i kąpieliskami miejskimi. Tym samym oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wciąż się poszerza, co na pewno ucieszy mieszkańców Łodzi.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie było możliwości zaproszenia łodzian do korzystania z uroków atrakcji wodnych na obiektach rekreacyjnych MOSiR Łódź. Jednak już 6 czerwca, jeśli nic się nie zmieni z sytuacją epidemiczną w kraju i przepisami prawa, mieszkańcy Łodzi będą mogli wsiąść na rower wodny czy na kajak i zrelaksować się w pięknych zakątkach miasta. Przystanie wodne dostępne są w Arturówku, na Młynku oraz na Stawach Jana. Warto podkreślić, że poza przystaniami, jeśli tylko pogoda pozwoli, fani wodnych wrażeń będą mogli skorzystać także z kąpielisk miejskich dostępnych w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego.

– W Arturówku witamy sezon wiosenno-letni piękną, nowoczesną przystanią wodną, która przeszła gruntowny remont. To efekt prac modernizacyjnych na obiekcie MOSiR Łódź rozpoczętych w 2020 r. w ramach Planu dla Osiedli. Dysponujemy dziesięcioma rowerami wodnymi i ośmioma kajakami, które można wypożyczyć w cenie 18 zł – rower, 12 zł – kajak. Co ważne, na każdym obiekcie honorowana się Karta Dużej Rodziny z rabatem 50% oraz Karta Łodzianina z rabatem 20%. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, wystarczy spojrzeć na tę przystań i zauważyć, że sprzęt wodny to tylko część rozrywki, którą zapewnia ten obiekt. Przystań to duże udogodnienia dla odwiedzających Arturówek oraz wrażenia wizualne. Mamy tutaj strefę relaksu, tablice edukacyjne dla dzieci, piaskownicę z ukrytym szkieletem dinozaura oraz 30 metrową podświetlaną ławkę, na której będzie można odpocząć i zrelaksować się. Nad bezpieczeństwem mieszkańców w przypadku przystani wodnych, ale również kąpielisk miejskich, czuwać będzie kadra ratownicza. Nie zapominamy także o osobach niepełnosprawnych. Na dniach uruchomimy pomost pływający dla osób ze szczególnymi potrzebami. To najnowocześniejsza platforma tego typu w Polsce. Posiada ona wysuwaną ławkę, dzięki której bezproblemowo osoba niepełnosprawna przesiądzie się z wózka na kajak. Dodatkowo każda osoba będzie mogła skorzystać z półautomatycznej toalety zlokalizowanej w wyremontowanym budynku przystani. Postawiliśmy również na efekt wizualny. Wokół przystani wyraźnie zazieleniło się za sprawą nasadzeń i systemu automatycznego podlewania roślin. Obiekt szczególnie efektownie wygląda wieczorem z oświetlonym nabrzeżem. Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie, dlatego wszystko co tutaj widzimy znajduje się pod czujnym okiem kamer monitoringu przystani oraz otaczającego teren. Wszystkich mieszkańców Łodzi, ale także gości w każdego zakątka Polski bardzo serdecznie zapraszamy na nasze obiekty rekreacyjne. – Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Realizacja pierwszego etapu prac wykonanych do końca w 2020 r. wyniosła 524 000 zł. Koszt realizacji zadania w 2021 r. to 660 000 zł brutto .

/foto www.lodz.pl

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stypendia Prezydent Miasta dla łódzkich artystów
IMG_0658
5. urodziny Portu Łódź – dzień 1 (foto)
DSC00110
Akademickie Targi Pracy 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*