1 kwietnia to tradycyjnie początek kolejnego sezonu w łódzkim Botaniku. Które kolekcje będą kwitły w pierwszych tygodniach wiosny?

– Wybierając się na spacer do Ogrodu Botanicznego na początku kwietnia warto – odwiedzić: alpinarium, gdzie o tej porze roku kwitną kobierce krokusów i pięknie pachnie, także kwitnąca, kalina wonna, jak również dział flory polskiej z kwitnącymi śnieżyczkami przebiśnieg, przylaszczkami, miodunkami i wawrzynkiem wilcze łyko. W kolejnych tygodniach kwietnia w Ogrodzie pojawią się sasanki, jak również masowo kwitnące geofity takie jak zawilce, ziarnopłony wiosenne i złocie żółte. W drugiej połowie kwietnia będzie można podziwiać kwitnące kolekcje forsycji, magnolii i wiśni piłkowanych – zapowiada Dorota Mańkowska, naczelnik Ogrodu Botanicznego.

W kwietniu rusza także „Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego 2021”. W związku z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczna, czwarta już edycja Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi będzie się odbywać w formie hybrydowej.

– W ramach Akademii chcemy Państwu zaproponować cykl spacerów przyrodniczych pt. „Ogród bez tajemnic”. Spacery te będą przeprowadzane w reżimie sanitarnym zgodnie z bieżącymi wytycznymi ujętymi w rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów. Informacje na temat terminów spotkań oraz zapisów będą ukazywały się na bieżąco na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego (www.botaniczny.lodz.pl) oraz na oficjalnym profilu Facebookowym Ogrodu – www.facebook.com/OgrodBotanicznyLodz zapowiada Mańkowska.

W tym roku w ramach Akademii Różnorodności odbywać się będą także dwa nowe cykle zajęć prowadzone online, tj.:

  1. „Akademia Ogrodnika”, w ramach której doświadczeni pracownicy Ogrodu Botanicznego podzielą się z państwem własną wiedzą i zachęcą do uprawy różnych roślin, w państwa ogrodach, na balkonach i parapetach.
  2. „Dzika kuchnia” to propozycja skierowana do miłośników gotowania niebanalnych potraw. Podczas spotkań uczestnicy zajęć będą mogli poznać dzikie rośliny jadalne, miejsce ich występowania, a także ich smak. Zajęcia te będą prowadzone przez Katarzynę Mikulską na co dzień prowadzącą projekt
    „W miejskiej kniei”.

Wyżej wymienione zajęcia będą realizowane w formie filmów, które będą umieszczane minimum raz w miesiącu na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebookowym Ogrodu i Palmiarni.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach zarówno tych terenowych, jak i tych prowadzonych wirtualnie – dodaje naczelnik ogrodu.

/fot www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3087
I*NETWORK – Otwarcie Fotofestiwalu 2012!
IMG_7595
Tattoofestival Łódź 2014 (foto+wideo)
Zdjecie0426
Święto Flagi w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*