29 lipca przy pomniku lokacji miasta na Starym Rynku przedstawiciele władz Łodzi złożyli pamiątkowe wiązanki. Łódź obchodziła 597. rocznicę nadania praw miejskich.

Prawa miejskie nadał Łodzi król Władysław Jagiełło 29 lipca 1423 r. w Przedborzu. Co roku z tej okazji na Starym Rynku odbywała się zabawa dla dzieci z akcentami średniowiecznymi.

W tym roku sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła spotkanie dzieci, półkoloniści postanowili jednak zaznaczyć, że sercem są w tym dniu na uroczystości.

Dzieci z 7 półkolonii wykonały ponad 3,5 tys. papierowych łódeczek – żółtych i czerwonych, ale także w innych kolorach. Wiele z nich zostało indywidualnie ozdobionych i napisano na nich życzenia dla Łodzi. Łódeczkami udekorowane zostały okolice pomnika

– Gorąco dziękuję uczestnikom łódzkich półkolonii za piękny gest. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować urodziny Łodzi tak jak to do tej pory bywało: hucznie, radośnie i przede wszystkim razem – powiedziała sekretarz miasta Łodzi Barbara Mrozowska – Nieradko, składająca kwiaty w imieniu prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej. 

Łódeczki wykonały dzieci przebywające na półkoloniach w łódzkich szkołach: SP 149 z Dąbrowy, SP nr 205 (Olechów), SP 34 (Widzew), Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 (Bałuty), CZP nr 2 (Górna) oraz w Pałacu Młodzieży (Retkinia). 


     

/fot. mat.pras. www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2565
UNIQA Art Łódź: Instalacja przy Piotrkowskiej 29 (foto)
IMG_0771
45-lecie Kabaretu Bi-Ba-Bo (foto)
Odsłonięcie gwiazdy Andrzeja Pągowskiego na Piotrkowskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*