swietojansaaaW piątkowy wieczór atrakcje dla łodzian przygotował Ogród Zoologiczny. Z okazji Nocy Świętojańskiej uczestniczyć można było m.in. w wieczornym spacerze wśród zwierząt czy ognisku.

Wszystko zaczęło się tuż po 18 gdy ponad 70 osób podzieliło się na trzy grupy i wraz z przewodnikami ruszyli zwiedzać ZOO. Można było dowiedzieć się o początkach Ogrodu, ciekawostek o zwierzętach czy nawet niektóre pogłaskać. Trasa przebiegała przez najciekawsze punkty ZOO – wybieg słonia, basen foki, akwaria, wiwaria czy żyrafy. Publika chętnie korzystała z okazji zadawania pytań, której podczas codziennego zwiedzania ogrodu nie mają.

Po półtoragodzinnym spacerze wszystkie grupy zgromadziły się przy ognisku. Tam odbył się pokaz zwyczajów sobótkowych. Były tańce, skakanie przez ognisko czy walki wojowników. Zgromadzeni ludzie jednak chyba zbyt zmęczyli się spacerem i nie byli chętni na przyłączenie się do zabawy.

Następnie wszyscy przenieśli się do ‘małego kina’, gdzie odbyła się projekcja dwóch krótkich filmów na temat nocy świętojańskiej. Na zakończenie wszyscy wyruszyli na szukanie kwiatu paproci, a dla znalazcy był drobny upominek. Całość zakończyła się ok21.

Impreza była wspaniałą okazją by zobaczyć ZOO już po zamknięciu. Dowiedzieć się co robią wieczorem zwierzęta, do których o tej porze dostęp mają już tylko pracownicy Ogrodu. Zdecydowanie największą atrakcją był spacer z przewodnikiem. Organizatorzy postarali się również o przybliżenie uczestnikom zwyczajów sobótkowych. Imprezę można uznać za udaną i teraz pozostało tylko czekać na przyszłoroczną na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

Zobacz także:

Tulipany w Ogrodzie Botanicznym (foto)

Palmiarnia w czasie Majówki (foto)

ZOO przyciąga łodzian (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9650
Mural przy Wólczańskiej 159 (foto)
festowatancaaa
IV Festiwal Tańca w Łodzi (foto+wideo)
Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2018 – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*