Zakończyły się prace przy czwartym etapie budowy Lunaparku. Powstały kolejne strefy zabawowe o bardzo różnym charakterze, dzięki czemu z tego miejsca, mogą już korzystać łodzianie, niemal w każdym wieku.

W tym roku, w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2018/2019 powstały aż 4 strefy: bulodrom, czyli boisko do gry w bule, strefa trampolin, strefa malucha a także rozbudowane zostało Wzgórze Trzech Wież. Strefa Malucha – to strefa dla najmłodszych dzieci.

To jest uzupełnienie tego, czego dotychczas nie było na tym terenie, bo są to zabawki dedykowane dzieciakom w wieku od roku do pięciu lat. Typowo wielofunkcyjna przestrzeń, na której najmłodsi łodzianie mogą rozwijać się ruchowo. – mówi Piotr Keda z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na  Wzgórzu Trzech Wież pojawiło się pięć nowych zjeżdżalni.

Myślę, że będą świetnie uzupełniać to zapotrzebowanie, które było widać podczas ostatnich wakacji, kiedy to wzgórze było masowo oblegane, nie tylko przez małe dzieci – dodaje Piotr Keda z ZZM.

Ponad to obok zjeżdżalni rozlokowane są różne chwytaki i inne elementy do wspinaczki. Przy Wzgórzu powstała także Strefa Trampolin, na której znajdują się 4 trampoliny o różnej wielkości (z trampoliną wielkości 2×2 i pozostałymi trampolinami o wielkości 1,5 x 1,5 m).

Nowością w Łodzi jest boisko do gry w bule, czyli tzw. bulodrom. Testowany dziś przez profesjonalistów z Klubu Graczy w Bule.

Jest to jedyne boisko w Łodzi, na którym można już przygotowywać się do profesjonalnych zawodów, boisko jest na tyle duże, że można równolegle prowadzić kilka rozgrywek – mówi Włodzimierz Krawczyk – wiceprezes Klubu Graczy w Bule.

Projekt rozbudowy Lunaparku zakładał także dodatkowe oświetlenie na tym terenie, wybudowanie zupełnie nowej alei, a także dodatkowe kosze na śmieci i ławki oraz poszerzenie monitoringu.

Łączny koszt nowych stref, to 1,9 mln zł, a do tej pory, od 2016 roku, na rozbudowę Lunaparku przeznaczone zostało 7 mln zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3okosledzia
Oko Śledzia – nowa atrakcja turystyczna (foto)
IMG_6593
Niedziela w Źródliskach – 19 sierpnia (foto)
ec1
7 cudów Polski: Planetarium zwycięża (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*