Łódzkie Centrum Wydarzeń otwiera nabór wniosków na „Kultugranty”, które stanowią wsparcie działań sektora kreatywnego. Jeden laureat może otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację swojego pomysłu. Nabór potrwa od 24 lutego do 7 marca, a wydarzenie musi zostać zrealizowane w terminie do 31 lipca 2021 r.

„Sukces zeszłorocznej edycji i rekordowa liczba zgłoszeń to dowód na niezwykłą kreatywność łodzian i artystyczną wrażliwość. Po raz kolejny otwieramy nabór projektów do tegorocznej edycji Kultugrantów, dając szansę lokalnym twórcom na rozwinięcie skrzydeł” – zachęca Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Jeden projektodawca ma szansę otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację pomysłu, który będzie dostępny on-line, np. organizację warsztatów, przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, wystaw, wydań publikacji, koncertów, spotkań autorskich, występów artystycznych, webinarów czy wirtualnych spacerów o charakterze kulturalnym. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale także twórcy indywidualni, którzy realizują inicjatywy kulturalne i artystyczne na terenie Łodzi.

Łódzkie Centrum Wydarzeń bierze pod uwagę realizację projektów w przestrzeni miejskiej z udziałem mieszkańców Łodzi. Decyzja dotycząca formuły danego projektu będzie podejmowana w zależności i oparciu o aktualne rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i po konsultacji z pomysłodawcą projektu. Liczba projektów realizowanych w ramach „Kultugrantów” nie jest ograniczona, ale wykorzystanie środków uzależnione jest od wartości merytorycznej projektów. Wnioski zostaną ocenione przez komisję konkursową, w której skład wejdą doświadczeni animatorzy,  i menadżerowie kultury.

W ramach Kultugrantów 2.0, które odbyły się on-line, zrealizowane zostały 32 projekty, między innymi takie jak: „Szlakiem ginących zawodów”, „Warsztaty z Animuszem”, „e-festiwal Eksploracji miejskiej 2020 – Fabryczne Dziedzictwo Łodzi”, „Kultura i natura na wyciągnięcie ręki”, czyli spacery sensoryczne po łódzkich parkach.

„Uważam, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i bardzo pobudzają szare komórki do tego, żeby być kreatywnym i pomagają w nawiązaniu kontaktów artystycznych” – mówi Marta Pokorska Jurek, autorka słuchowiska „Garść figli i psot”, powstałego w ramach Kultugrantów 2.0 2020.

„Najciekawsze w tej inicjatywie jest to, że my sami jako artyści możemy zgłosić się z pomysłem” – dodaje Maciej Tubis, łódzki kompozytor jazzowy i pianista. – „Tak jak w moim przypadku to był pierwszy krok do przygotowania dużego, komercyjnego projektu, który mam nadzieję już wkrótce ujrzy światło dzienne.” – dodaje.

Wnioski można składać do 7 marca 2021 roku przez formularz dostępny na stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń: www.lcw.lodz.pl, na adres mailowy: wydarzenia@lcw.lodz.pl

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11
Maluchem po Londynie (foto)
16lipca_033
Ekologie Miejskie #4 (foto)
Wakacje pod palmami – ponowne otwarcie Suntago

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*