Książka za worek śmieci

Za nami kolejna edycja międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, zainaugurowanej w Australii w 1989 roku. Wzrost świadomości ekologicznej oraz alarmujące informacje w sprawach klimatycznych sprawiają, że z roku na rok uczestników akcji na całym świecie przybywa, a odpowiedzialnie społecznie firmy konsekwentnie realizują działania na rzecz planety.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja ekologiczna, zainicjowana właśnie przez Annę Jaklewicz – autorkę książek podróżniczych i aktywistkę. Dotąd działania realizowane były lokalnie przy okazji festiwali podróżniczych i literackich. Teraz przy wsparciu Empiku i przy okazji weekendu Sprzątania Świata inicjatywa osiągnie wymiar ogólnopolski.

W akcji w Łodzi, która trwała trzy godziny na terenie Brusu, wzięło udział 95 osób – częściowo były to osoby zapisane wcześniej, a częściowo takie, które postanowiły przyłączyć się spontanicznie. Wszyscy otrzymali pakiety (tzn. plecak, a w nim książkę, worki na śmieci oraz rękawice). W sumie zostało zebranych około 180 worków śmieci, które ważyły ponad tonę, a dokładnie 1 tonę i 350 kilogramów.

Poza workami wypełnionymi śmieciami (głównie szklanymi butelkami) zebraliśmy w Łodzi mnóstwo starych opon samochodowych, grillów, starych części samochodowych, a także monitory komputerowe, ramę od rowerku dziecięcego oraz kafelki…

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC08787
Piotrkowska pełna energii (foto)
IMG_3046
Międzynarodowy Dzień Czytania Komiksów (foto)
Teatr Folkowej Mody (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*