Prace w Orientarium dobiegają końca. Czekamy na pierwszych lokatorów. Na początku lipca do nowoczesnego, komfortowego obiektu zaczną przyjeżdżać zwierzęta. Jako pierwszy ma pojawić się słoń Aleksander.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na otwarcie Orientarium. Najważniejszy etap jednak jeszcze przed nami. Czekamy na pierwszych lokatorów. – Pierwszym mieszkańcem Orientarium zostanie słoń Aleksander, który przyjedzie do nas 1 lipca z ogrodu zoologicznego w Niemczech. W połowie lipca na swój wybieg wprowadzą się krokodyle gawialowe, pierwszy orangutan – Yoko oraz gibon – zapowiada wiceprezes zoo, Tomasz Jóźwik. Warto dodać, że pod koniec czerwca opiekunowie z naszego ogrodu odwiedzą swoich nowych podopiecznych w ich dotychczasowych miejscach zamieszkania.

– W związku z otwarciem Orientarium zespół opiekunów się powiększa. Nasze szeregi zasilił między innymi Adam Trochim – specjalista od słoni. – Czekamy na słonia z niemieckiego ogrodu zoologicznego, w Munster. Aleksander ma 43 lata i będzie najpewniej przewodnikiem stada, które stworzymy. W drugiej kolejności przydają jeszcze dwa samce, a jak dalej będzie rozwijać się ta hodowla – o tym zadecyduje koordynator gatunku – zapowiada pan Adam.

Planowane otwarcie obiektu to jesień tego roku.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10 lat Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
IMG_6079_kopiuj
Holi Festival Poland w Łodzi (foto)
IMG_0149
Light Move Festival 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*