Zbliża się Halloween. Święto, które w Polsce pojawiło się w latach 90-tych, z roku na rok staje coraz popularniejsze. Halloween obchodzą również zwierzęta w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym! Tego dnia niemal wszyscy podopieczni mogą liczyć na wyjątkowe przysmaki. Łodzianie mogą natomiast wygrać rodzinne zwiedzanie Zoo w towarzystwie przewodnika.

– Głównym symbolem Halloween jest wydrążona dynia. Taki przysmak, własnoręcznie wykonany przez opiekunów zwierząt łódzkiego Zoo, otrzymają z okazji tego święta podopieczni ogrodu. – Jest to niekwestionowany symbol tego święta, a dla zwierząt nie lada atrakcja. Dynia jako typowo jesienne warzywo nieczęsto gości w ich menu. Dzięki kulistemu kształtowi można ją wykorzystać także do zabawy. Dynie są wycinane przez naszych opiekunów. Zwierzęta mają dostęp do miąższu, do ziaren, a czasami dodajemy tam również inne smakołyki. To wydarzenie atrakcyjne zarówno dla zwiedzających, jak i dla naszych zwierząt – mówi wiceprezes Zoo, Tomasz Jóźwik.

– Ważnym elementem tegorocznego święta Halloween jest konkurs organizowany przez Ogród Zoologiczny. – Zadaniem uczestników jest stworzenie halloweenowej dyni. Należy wyciąć w niej własnoręcznie wybrany motyw zwierzęcy, a następnie umieścić zdjęcie swojego dzieła pod wyznaczonym postem na Facebooku łódzkiego Zoo. Konkurs startuje 31 października na naszym profilu – zdradza prezes Zoo, Arkadiusz Jaksa.

Konkurs potrwa do 4.11.2020 (do godziny 23:59). Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej polubień. Nagrodą dla laureata będzie rodzinny bilet do Zoo obejmujący zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem. 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1607_kopiuj
Sumo Challenge w Zatoce Sportu (foto)
Warsztat_4
Blogerzy w Book & Cook (foto)
ZSN_4
Zwierzęta z mchu na łódzkich murach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*