IMG_1518Wystartowały tegoroczne V Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych “Folkowe Inspiracje”. We wtorek, 21 lipca, na Piotrkowskiej pojawił się Folkowy korowód. W ten sposób zainaugurowano festiwal.

Celem festiwalu jest zainteresowanie, szczególnie młodych ludzi, współczesnym tworzeniem w różnych dziedzinach sztuki, w oparciu o bogactwo tradycji kulturowych narodów i grup etnicznych. Jest płaszczyzną prezentacji młodych wokalistów, tancerzy, instrumentalistów, plastyków, fotografów, kreatorów mody, designerów oraz profesjonalnych twórców w tych dziedzinach, eksperymentujących artystycznie w oparciu o folk, folklor i etno.

W trakcie pochodu na Piotrkowskiej pojawili się przedstawiciele wszystkich narodów, dziesięciu, biorących udział w tegorocznej edycji – m.in. z Białorusi, Chin, Gruzji, Polski, Ukrainy, Rosji.

joomplu:94753

We wtorek w Manufakturze (w godz. 16-18) odbędą się pokazy taneczne, na wieczór (o godz. 21:30) zapowiedziano pokaz gruzińsko-polsko-ukraińskiego widowiska tanecznego. Pełen program Festiwalu możecie znaleźć tutaj.

Zobacz także:

Inauguracja Folkowych Inspiracji 2014 (foto)

Folkowe Inspiracje 2013 w Manufakturze (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0064
XIV Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR (foto)
DSC_763401
II Piknik Historyczny przy Katedrze (foto)
sukcesja
Do Łodzi zawitają nowe marki modowe

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*