IMG_2788Kolejny raz w Manufakturze zorganizowano zawody strażackie – Firefighter Combat Challenge. W piątek i sobotę, 23 i 24 września, strażacy z całego kraju (i nie tylko) walczyło o miano najlepszych.

W konkurencji indywidualnej mieli do pokonania pięcioetapowy tor przeszkód: wbiegnięcie z piętnastokilogramowym obciążeniem na wieżę o wysokości 12 m i wciągnięcia na jej szczyt dwóch węży strażackich  W-75 (około 20 kg każdy), uderzenie młotem przesuwając ciężar umieszczony na suwnicy, slalom i podawanie wody oraz przeciąganie ważącego 80 kilogramów manekina na dystansie około 30 metrów.

joomplu:114682

W konkurencjach drużynowych strażacy zmierzyli się między innymi w sztafecie. Maksymalnie pięcioosobowe drużyny wykonywały takie same ćwiczenia jak w konkurencji indywidualnej, jednakże w innym ekwipunku. W sobotę wieczorem odbył się również Bieg o Puchar Komendanta – elitarny bieg wieczorny, w którym udział wzięło trzydziestu najlepszych ze wszystkich edycji FCC organizowanych w tym roku w całej Polsce.

/fot. Marcin Jurkiewicz

/fot. Sebastian Szwajkowski

/fot. Marcin Bałczewski

Zobacz także:

Firefighter Combat Challenge w Manufakturze (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08092012_041
Parada motocykli Yamaha Drag Star (foto)
DSC_7291
Nowa sala edukacyjna Centralnego Muzeum Włókiennictwa (foto)
01092012_078
Wystawa kwiatów i roślin ozdobnych, Łódź 2012 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*