DSCF2788W sobotę, 16 maja rozpoczął się dwudniowy Łódzki Międzynarodowy Festiwal Piknikowy “Arturówek 2015 Sport-Rekreacja”. To pierwsza edycja tego przedsięwzięcia. Festiwal miał miejsce w malowniczym lesie Arturówek. Impreza zachęcała do jednoczesnego aktywnego spędzania czasu z rodziną w leśnej scenerii.

Organizatorzy przygotowali cztery wymiary wydarzenia – piknik gastronomiczny, piknik biegowy, piknik szybowcowy oraz piknik ekologiczny. Piknik gastronomiczny to część Arturówka, w której wystawcy przybyli ze swoimi stoiskami kulinarnymi, na których gotowali, piekli i grillowali dla wszystkich głodnych uczestników festiwalu. Część gastronomiczna sąsiadowała z piknikiem ekologicznym, gdzie dowiedzieć można się było, co zrobić, abyśmy mogli cieszyć się w naszymi mieście czystymi rzekami oraz zbiornikami. Tam też został zaprezentowany wspólny projekt Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej oraz MOSiR-u o nazwie EH-REK (czyli Ekohydrologiczna rekultywacja zbiorników rekreacyjnych), mający na celu poprawienie stanu wody w zbiornikach w Arturówku.

joomplu:90154

Pozostałe dwie części – biegowa oraz szybowcowa odbyły się w niedzielę, 17 maja. Piknik biegowy to wyścigi dla młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na dystansach 1km oraz 3,5km. Pod szyldem „Piknik szybowcowy” odbyły się zawody szybowcowe dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Ich zadaniem było skonstruowanie modelu szybowca zgodnie z instrukcją, aby potem razem z nimi wziąć udział w zawodach rzutu szybowcem.

Oprócz tych atrakcji, organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną wydarzenia. Podczas I Łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Piknikowego “Arturówek 2015 Sport-Rekreacja” zagrali m.in. Anna Miksa, Danielo z Włocławka oraz lider zespołu Trubadurzy, Sławomir Kowalewski. Dla co 10 osoby przekraczającej stoisko u wejścia Arturówka czekały kupony na darmowe piwo degustacyjne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6965_kopiuj
Pumptrack na Zdrowiu otwarty (foto)
Najstarszy dokument dotyczący Łodzi w Manufakturze
grupowe2_zmn
Photo Walk 2010 – co dalej? (foto + wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*