kol4Podczas obchodzonej w dniach 1-3 czerwca II edycji Festiwalu Kawy kolejny raz tytuł Najlepszej Kawiarni w Łodzi otrzymała kawiarnia Affogato (Piotrkowska 90).

 – Czujemy się zaszczyceni. To dla nas niezwykle ważne, ponieważ jest to nagroda przyznawana przez łodzian, którzy głosowali na Affogato w konkursie SMS, za co wszystkim serdecznie dziękujemy! – nie kryła radości po ogłoszonych wynikach Ewelina Beck, manager Affogato. W ciągu trzech dni oprócz pięknej i pysznej kawy, goście lokalu mogli także spróbować wyjątkowych deserów, przygotowanych specjalnie przez Szafa Kuchni na tę okazję.

 – Bez żadnych wątpliwości zdecydowaliśmy się po raz drugi wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Służy ono bowiem propagowaniu szeroko rozumianej kultury picia kawy. Jest adresowane do osób, którym kawa towarzyszy w życiu codziennym, a jednak kryje przed nimi jeszcze wiele tajemnic. Najlepszym dowodem na sukces Festiwalu Kawy jest fakt, że podczas jego trwania zaparzyłyśmy dla naszych gości 889 filiżanek, tym samym stając się łódzkim rekordzistą. – podsumowała Ewelina Beck.

Tytuł Najlepszej Kawiarni w Łodzi, to nie jedyna nagroda przyznawana podczas Festiwalu Kawy. Najlepsze Espresso zostało zaserwowane w Zaraz Wracam Bistro (Piotrkowska 101), a Najlepsze Cappuccino w klubokawiarni Owoce i Warzywa (Traugutta 9). W organizowanym w sobotę pierwszym Pucharze Polski Latte Art zwyciężył Mateusz Hyjek, drugie miejsce zdobyła Barbara Szparagowska, trzecie Basia Szafarz.

– Według mnie najważniejsze w dobrym cappuccino jest jego delikatny smak oraz kremowa, mleczna pianka. Wzór kawowy jest ciekawym dodatkiem cieszącym oko i sprawiającym, że przerwa na kawę staje się prawdziwą przyjemnością” – twierdzi Anna Musialik, jedna z uczestniczek Pucharu Polski Latte Art.

/fot. propozycje Affogato

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
25czerwca_299
Miss Fali 2011 – półfinał (foto+wideo)
IMG_0064
XIV Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR (foto)
glowne_urban_summer
Urban Summer Festival – Food&Fashion (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*