DSC_0956Organizatorzy Festiwalu Dobrego Smaku przygotowali dla łodzian wiele organoleptycznych atrakcji. Aby jednak nie skupiać się jedynie na smakowaniu wyjątkowych potraw zaplanowano grę miejską dla miłośników wiedzy kulinarnej.

Wczoraj, ok. godz. 12 kilkudziesięciu żądnych emocji mieszkańców naszego miasta spotkało się w Pasażu Schillera celem wzięcia udziału w jednej z imprez towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu.

Organizacji gry miejskiej podjęło się Stowarzyszenie Topografie, które od kilku lat specjalizuje się w tworzeniu i prowadzeniu nieszablonowych wydarzeń promujących wiedzę o Łodzi.

Zgromadzone licznie drużyny, aby móc wziąć udział w grze musiały nasycić pragnienie świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i skosztować… fragmentu miasta wykonanego z sera i krakersów.

Kilkudziesięciu uczestników miało za zadanie odwiedzić jak największą ilość festiwalowych restauracji i kawiarni , a w każdej z nich czekały kolejne próby angazujące do pracy nie tylko smak, ale także zmysł węchu, wnikliwy wzrok i zręczność w serwowaniu, czy przygotowaywaniu drinków i posiłków.

DSC_0963

Choć trasa przewidywała przejście wzdłuż i wszerz ulicy Piotrkowskiej i jej bezpośrednich okolic, a pogoda dopisała, jak przystało na czerwcowe popołudnie, wszystkie drużyny z zapałem wyruszyły w kulinarną podróż.

Większość z miejsc festiwalowych przygotowało dla drużyn wyjątkowe i starannie zaplanowane zadania, choć zdarzyły się wyjątki, w których pytania były zupełnie przypadkowe, a pracownicy restauracji byli nieprzygotowani na wizytę tak dużej liczby uczestników.

Gracze musieli wykazać sie sporą wiedzą w zakresie znajomosci kuchennych akcesoriów, prawidłowego sposobu nakrycia stołu czy znajomości sposobów podawania rozmaitych drinków. Z zaangażowaniem degustowali orientalne przyprawy i oceniali smaki herbat jedynie dzięki zmysłowi węchu.

Zmęczeni, choć obfici w wiedzę kulinarną zdobytą podczas odwiedzin we wszystkim partnerskich lokalach Festiwalu Dobrego Smaku, uczestnicy ze zwycięskich druzyn otrzymali  przygotowane przez organizatorów nagrody, mając jeszcze całe popołudnie na skosztowanie dań festiwalowych po atrakcyjnych cenach 7 i 9 złotych.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie festiwalu!

 


Gra Miejska Gra Miejska Gra Miejska
Gra Miejska Gra Miejska Gra Miejska
Gra Miejska Gra Miejska Gra Miejska

{jcomments on}

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tam i z powrotem – obcojęzyczna trasa spacerowa w aplikacji mobilnej
IMG_4634
Festiwal Ognia w Manufakturze (foto)
xvii_lodzkie_targi_edukacyjne_20140313_1244318103
Łódzkie Targi Edukacyjne 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*