DSCF1935W unoszącym się po Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych zapachu kadzideł, we wtorek, 14 kwietnia odbył się Dzień Indyjski. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Azji Wschodniej i Pacyfiku UŁ.

Wydarzenie rozpoczęło się członków SKN z wyjazdu na spotkanie z prof. Amartya Senem – indyjskim laureatem nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w roku 1998. Tuż po relacji, Katarzyna Czerwińska udzieliła lekcji wstępu do języka hindi. Tłumaczyła ona podstawowe zasady gramatyczne języka oraz ciekawostki z nim związane. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników Dnia Indyjskiego przygotowano również naukę wiązania sari – tradycyjnej w Indiach kobiecej części garderoby, pokaz jogi zorganizowany przez Centrum Jogi oraz pokaz zdjęć Konrada Jęcka oraz opowieści z jego podróży do Indii.

Na uczestników czekał również indyjski poczęstunek oraz możliwość zagrania w grę carrom – odmianę bilarda pochodzącą z Indii, która polega na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą strikera. Zasadniczymi różnicami, które poróżniają carrom od bilardu jest fakt, że gracze są w pozycji siedzącej, a krążki, w przeciwieństwie do bilardowych bil, są płaskie. Dodatkową atrakcją czekającą na zainteresowane kobiety było zdobienie dłoni henną w piękne tradycyjne indyjskie wzory.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Finał prac w filmowej “Szuflandii” i wycieczki dla łodzian z okazji otwarcia (foto)
IMG_0658
5. urodziny Portu Łódź – dzień 1 (foto)
a2011-09-20_11-23-05
Dzień Przedszkolaka w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*