Mało co dowodzi wielkiej siły opowieści i naszej tęsknoty za wciągającymi, emocjonującymi historiami, jak historia najsłynniejszego reprezentanta Wiedźmińskiego Cechu Wilka – Geralta z Rivii. Ten literacki bohater, który z kart książek Andrzeja Sapkowskiego przewędrował następnie niezliczone szlaki, które wytyczyli mu najpierw twórcy gier komputerowych, a obecnie scenarzyści telewizyjnych seriali, stając się ikoną popkultury. Dziś mamy przyjemność ogłosić, że znany na całym świecie Wiedźmin zostaje bohaterem marki Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1!

Wybór tej postaci jako symbolu  powstającej instytucji  był oczywisty – mówi Adam Radoń, kierownik CKiNI EC1 – Ważne są oczywiście łódzkie korzenie całej historii. Andrzej Sapkowski mieszka i tworzy w naszym mieście. Ważni twórcy z firmy CD PROJEKT RED, które stworzyło cykl fantastycznych gier z fabułą osadzoną w stworzonym przez niego uniwersum również mają  łódzkie korzenie i chętnie się do nich przyznają. Najważniejsza jest jednak siła porywającej historii tego unikalnego bohatera. To na niej opiera się sukces książek, gier czy seriali. A ponieważ nasze Centrum w  EC1 również łączy tradycyjne i nowoczesne media w swojej narracji o tworzeniu opowieści to kwestii bohatera  marki nie mogliśmy zatem wybrać lepiej.

Projekt bohatera marki Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 stworzył artysta wyjątkowy, łodzianin  Przemysław Truściński „Trust” – jeden z najważniejszych polskich twórców graficznych, pomysłodawca i współorganizator pierwszych konwentów i festiwali komiksowych w Polsce. Grafik, ilustrator, rysownik, twórca projektu postaci Geralta, a także autor słynnego medalionu wilka  do kultowej gry „Wiedźmin” wydanej przez CD PROJEKT RED. Stworzony przez Trusta, na potrzeby  EC1  Wiedźmin, jest przyjazny, kreskówkowy i czerpiący z dziedzictwa  animacji, a do tego w przekonujący sposób uosabia kwintesencję naszej działalności – połączenie gier i komiksów ukazując zawartą w tych opowieściach magię. Mamy nadzieję, że pokochacie go tak jak my!

Budynek Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 wchodzi obecnie w fazę wyposażenia.

Centrum dzielić się będzie na część poświęconą grom wideo oraz część poświęconą komiksowi. W ramach obu z tych dziedzin będziemy starać się przybliżyć zarówno ich najważniejsze dzieła i twórców, jak i procesy ich powstawania i podstawowe wiadomości na temat specyfiki obu mediów. Przygotowujemy właśnie zawartość merytoryczną na wystawę komiksową. W jej ramach pragniemy przybliżyć zwiedzającym kilka zakresów tematycznych: język komiksu, techniki tworzenia, scenariusz komiksowy, gatunki komiksowe, historię polskiego komiksu oraz zależności pomiędzy komiksem i innymi mediami. Korzystając z przykładów dzieł polskich twórców komiksowych, chcemy przedstawić najważniejsze zagadnienia związane z komiksem jako medium, a zarazem pokazać bogactwo twórczości i stylów naszych rodzimych autorów, zarówno historycznych, jak i tworzących współcześnie.

Część poświęcona grom opowie o historii ich rozwoju, nowych technologiach i sposobach powstawania. Jak wspomnieliśmy, partnerem strategicznym Centrum jest CD PROJEKT RED. Dzięki temu partnerstwu obecność Geralta nie będzie wyłącznie symboliczna. Otóż we współpracy  z tym znanym na świecie studiem powstaje gra rozgrywająca się w świecie Wiedźmina. Warto podkreślić, że będzie można w nią zagrać tylko w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, gdzie prezentowane będą również eksponaty przekazane przez jej twórców.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targi_seniora-18
Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora 2015 (foto)
masa_010
Karnawałowa Masa Krytyczna w Łodzi (foto+wideo)
IMG_7622
Plastry Kultury 2015 rozdane (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*