Mamy przyjemność ogłosić, że we współpracy z CD PROJEKT RED powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 – ścieżka tworzenia gier, która ilustruje kolejne etapy w procesie tworzenia gry wideo.

W łódzkim EC1 powstaje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, w którym komiks i gry wideo połączą siły, aby pokazać, że każdy – młodszy i starszy, pasjonat i amator – może zostać twórcą. Wystawy, warsztaty i wydarzenia w Centrum nie tylko przekażą wiedzę o tym, jak powstają gry i komiksy, ale przede wszystkim zrobią to w ciekawej, interaktywnej i nowoczesnej formule.

Partnerem strategicznym Centrum jest CD PROJEKT RED, a w wyniku tej kooperacji powstaje unikatowa, rozgrywająca się w świecie Wiedźmina gra edukacyjna przybliżająca proces powstawania gier. Gra dostępna będzie wyłącznie w Centrum, zaś zwiedzający w dedykowanej przestrzeni sami przejdą przez najważniejsze etapy produkcji: od tworzenia postaci, poprzez modelowanie świata, aż po testowanie gotowego materiału. Przygotowania gry podjęło się łódzkie studio Plastic z Michałem “Bonzajem” Staniszewskim na czele.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wiosenny_kiermasz_zpt_20120414_1504800272
Wiosenny Kiermasz ŁZPT (foto)
Łódzka Brama Miasta z Nagrodą Property Design Awards 2020
IMG_9416
Armatka Kultury 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*