Około 400 nowych kostiumów w Łódzkim Centrum Filmowym. Miłośnicy karnawałowych imprez mają z czego wybierać. Nowe kostiumy przyjechały do Łódzkiego Centrum Filmowego z Teatru Muzycznego.

Kostiumy teatralne uzupełniają dotychczasowe zbiory, które składały się głównie z kostiumów filmowych – zdecydowanie bardziej realistycznych, odzwierciedlających daną epokę. Kostiumy teatralne, są bardziej kolorowe, krzykliwe, przyciągające uwagę.

– Takie wypożyczenie jest na okres tygodniowy. Klientów indywidualnych zapraszamy w każdy dzień tygodnia, oprócz środy, to jest dzień przeznaczony dla filmu.

– W zbiorach są kostiumy takie jak mundury wojskowe dla panów, po kostiumy bardzo surrealistyczne takie jak wiosny, szerokie peleryny, płachty, mamy sporo zwierzątek – misia, lisa, wilka, muchę, pszczółkę, a więc takie kostiumy jakich nam brakowało do tej pory – podsumowuje Anna Moska – prezes Łódzkiego Centrum Filmowego.

Wypożyczenia w Łódzkim Centrum Filmowym są na okres jednego tygodnia. Klienci indywidualni zapraszani są w dni powszednie oprócz środy (ta zarezerwowana jest dla kostiumografów filmowych). Cena oscyluje od kilkudziesięciu złotych do około 200 złotych za cały kostium – wypożyczenie na okres jednego tygodnia.

– Dla indywidualnego klienta liczy się efekt, taki błysk, te kostiumy różnią się od tych kostiumów filmowych, które są bardziej monochromatyczne – mówi Dorota Wróblewska, kostiumografka z ŁCF.

Łódzkie Centrum Filmowe to największy w Polsce magazyn kostiumów i rekwizytów filmowych. Obecnie jest w nim około 250 tys. kostiumów i 50 tys. rekwizytów. Zbiory gromadzone są od 1945 roku.

/fot. mat.prom www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1220
Piłsudski – Festiwal na 150. lecie Urodzin Marszałka (foto)
kiermaszwsz
Kiermasz Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego (foto)
ul.Piotrkowska_archiwum_UML
Piotrkowska wizytówką Polski na Google Street View

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*