Pasaż(e) Sztuki 2017 – informacje

pasazesztukiW sierpniu w Pasażu Schillera odbędą się Pasaż(e) Sztuki. To kolejna edycja wydarzeń integrujących kulturę z tkanką miejską (ulicą Piotrkowską), a jednocześnie stanowiącą doskonałą formę aktywizacji reprezentacyjnej ulicy Łodzi. Małe wydarzenia wyrastające naturalnie z przestrzeni miejskiej jakimi są pasaże będą przyciągały i bawiły przez 3 sierpniowe, wakacyjne soboty.

Zaproszeni artyści znani w swoich dziedzinach sztuki nie tylko z Łodzi nadadzą temu wydarzeniu dodatkowy koloryt, który w naszej ocenie przekłada się na zainteresowanie tymi wydarzeniami. Formuła całego projektu odbiega od standardowych realizacji imprez kulturalnych, a nurt awangardowy nawiązywać będzie do łódzkich tradycji artystycznych, co przekłada się na innowacyjność projektu, a także podniesie jego atrakcyjność dla samych odbiorców.

Program

Performance – 05.08.2017
Miejsce – pasaż Schillera
Godzina – 19:30

Przeniesienie sztuk teatralnych w ogólnodostępną, otwartą przestrzeń miejską. Spektakl złożony z miniatur teatralnych, czyli krótkich form improwizacyjnych, dynamicznych i nieprzewidywalnych, a co najważniejsze pełnych humoru i energii. Wystąpi Impro Atak! – zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków zajmujących się improwizacją teatralną. Od ponad dwóch lat jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i zespołu wzajemnie się napędzają. Występują na terenie całego kraju, na stałe współpracują z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Popularność grupy rośnie z występu na występ. Do tej pory obejrzało ich improwizacje już ponad 30 000 osób.

Street Art – 12.08.2017
Miejsce – pasaż Schillera
Godzina – 12:00 – 20:00

Połączenie malarstwa z tworzeniem instalacji przestrzennej, a jednocześnie okazja do prezentacji utalentowanych łódzkich twórców. Forma ma także porwać samych mieszkańców do wyrażania swojej ekspresji w przestrzeni miejskiej.

Music impressions – 19.08.2017
Miejsce – pasaż Schillera
Godzina – 20:00

Subtelny klimat w nowoczesnej, eksperymentalno – elektronicznej odsłonie śpiewu i gry do tekstów Haliny Poświatowskiej. Usłyszymy wiersze poetki oraz piękne i liryczne kompozycje w nowych aranżacjach wokalisty i aktora teatralnych inscenizacji muzycznych.

Janusz Radek w projekcie „Poświatowska/Radek” bierze na warsztat, nie tylko pełne namiętności utwory, ale także wiersze filozoficzne – z jednej strony stawiające wiele pytań, z drugiej próbujące wyjaśnić rzeczywistość, z jaką przyszło się mierzyć młodej poetce. Poza nowymi kompozycjami w recitalu można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: Kiedy U-Kochanie, Sheila, Czekam Wytrwale, czy Dobro. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne, choć nastrojowe brzmienia. Wokalista podczas koncertu gra również na instrumentach klawiszowych, wspomagany przez znanego m.in.: z zespołu Pudelsi, pianistę młodego pokolenia – Adama Drzewieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *