IMG_6282Chociaż Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi organizowany będzie od 4 do 6 października br., to już we wrześniu rozpoczynają się wernisaże wystaw towarzyszących imprezie.

Pierwszą ekspozycję, autorstwa Pawła Piechnika, można od 19 września oglądać w Domu Literatury (Roosevelta 17). To przekrój prac autorskich – z pogranicza komiksu, plakatu i murali. Ich wspólny tytuł nosi Droga samuraja jest prosta. To przewrotne stwierdzenie mówiące o tym, że nie można zrezygnować, mimo kłopotów, z wyznaczonego celu.

Paweł Piechnik – ur. 1981 roku w Poznaniu. W 2005 ukończył studia na wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. W latach 2004-2005 studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2005 r. zajmuje się zawodowo komiksem, ilustracją oraz szeroko pojętą grafiką. Jest laureatem wielu konkursów komiksowych (m.in. otrzymał Grand Prix podczas 23 edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi). Aktualnie mieszka i tworzy w Poznaniu.

joomplu:60684

W Domu Literatury odbędą się jeszcze dwa wernisaże – 21 września zbiorowej ekspozycji Kopernik. Komiks i okolice, a 25 września Tobiasz Piątkowski. Urodzony scenarzysta.

Zobacz także:

Krzysztof Ostrowski – Komiksy (foto)

XXIII MFKiG: Śledziu, Sandoval, Azzarello (foto+wideo)

XXIII MFKiG: Gala FInałowa (foto+wideo)

XXIII MFKiG: John McCrea i Dave McKean (foto+wideo)

XXIII MFKiG: 5 października – piątek (foto)

XXIII MFKiG: 4 października – czwartek (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pusty dom – XVII Łemkowskie Jeruzalem (foto)
PA290136
Sukces „City Stories” w Portugalii (foto)
a2011-06-22_18-28-22
Wystawa „Łódzkie rzeki” (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*