metalwar_241W sobotę, 18 lutego w Hilusiu zorganizowano drugą edycję Metalwar – bitwy kapel heavymetalowych. Tym razem na scenie pojawili się: Ahead, Hellever i Spitfire.

Idea zabawy jest prosta. Trzy kapele, różniące się nieco gatunkowo i głosująca na nich publiczność. Kto spodoba się najbardziej zgarnia całą pulę i przechodzi do finału.

Pierwszy na scenie pojawił się Ahead, najbardziej doświadczony zespół z całej trójki występujących w sobotę w Hilusiu. Porównywani niekiedy z Artrosis czy Closterkeller muzycy zaprezentowali solidną dawkę mocnego rocka. Jak zwykle warto było posłuchać wokalu Magdy Traczyk, czy też poweru z gitar Marcina Fryczaka.

Po nich pojawił się Hellever, czyli ciężkie brzmienie siedmiostrunowych gitar połączone z melodyjnymi wokalem. Ostre gitary plus teksty nawiązujące m. in. do twórczości Grahama Mastertona składały się na mocną dawkę czterdziestopięciominutowego setu.

Na zakończenie Spitfire – duet dwóch studentów pochodzących z Żar. Było tu więcej improwizacji i thrashowania. Warto nadmienić, że poza jednym utworem muzycy korzystali wyłącznie z dobrodziejstw gitary i perkusji, bez użycia wokalu. Był to wynik zmian zachodzących w kapeli (kto chciałby zagrać na basie lub wokalu – niech się zgłosi do Spitfire).

Głosowanie wyglądało następująco: Ahead – 17 głosów, Hellever – 16 głosów, Spitfire – 20 głosów. Tym sposobem duet z Żar dołączył do Stygmath, pierwszego finalisty i zagra podczas finału. Także wśród publiczności zebrano kwotę na nagrodę, którą zgarnął zwycięzca zabawy. Tym razem była to magiczna suma 6,91 zł.

Organizatorem imprezy był Plaster Łódzki, patronem medialnym Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. Całość wspiera sklep Max Music. Kolejna edycja Metalwar wkrótce.

Zobacz także:

Metalwar #1 w Improwizacji (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Same_Suki-19
Same Suki w Z innej beczki (foto)
20170419_Gregory_Porter-8681
Gregory Porter w Wytwórni (foto)
Hedone i Clicks w Woolturze (foto)
5 komentarzy
 • 21 lutego 2012 at 19:29

  W imieniu HELLEVER dziękuję wszystkim, którzy na nas zagłosowali 🙂 Świetna impreza 😉 Trzymamy kciuki za kolejne edycje 🙂

 • molochwalker
  21 lutego 2012 at 00:15

  Spitfire…fajne napierdalanie, darujcie sobie wokal, tak jest zajebiście! :)

 • TNT
  20 lutego 2012 at 08:12

  SPITFIRE! Brawoooo! 🙂

 • Nitro
  19 lutego 2012 at 18:03

  Nagrywajcie filmy z oddala te są kiepskiej jakości dźwiękowej choć każdy wie o co chodzi:P A tak to ok nie ma się do czego doczepić 😀

  Pozdrawiam!

 • 19 lutego 2012 at 17:37

  Marcin, dzięki za fajna imprezę ]:) fotki Pro ]:)

  Jak będziesz potrzebował, żebyśmy gdzieś dla was zaj…li to wal jak w dym ]:)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*