21 sierpnia PGE Narodowy po raz drugi gościł grupę Metallica, która swym energetycznym koncertem porwała zgromadzoną na arenię publiczność. Przed amerykańskimi legendami sceny metalowej wystąpiły dwa supportujące zespoły – Bokassa i Ghost.

Metallica to zespół legenda, którego nie trzeba przedstawiać ani fanom gitarowych brzmień, ani radiowych hitów. Na koncercie na PGE Narodowym gościło blisko 60 tysięcy fanów, którzy z poziomu płyty i trybun obserwowali spektakularne widowisko pełne efektów wizualnych.

Zespół zagrał zarówno swe klasyczne kompozycje z wcześniejszych albumów, jak i nowsze, mniej znane utwory. Fani zgromadzeni na koncercie na PGE Narodowym mogli usłyszeć m.in. takie utwory jak „Unforgiven”, „Moth into Flame”, „St. Anger” czy „Nothing Else Matters”. Dużym zaskoczeniem, które porwało do wspólnego śpiewania tysiące fanów, było wykonanie przez Metallikę w języku polskim „Snu o Warszawie” Czesława Niemena.

Przed Metalliką na scenie pojawiły się dwa supporty. Pierwsza zagrała norweska Bokassa, która niedawno wypuściła na rynek swój drugi album w karierze – „Crimson Riders”. Po niej na scenę wkroczył szwedzki Ghost znany m.in. z utrzymywania w tajemnicy personaliów wszystkich członków zespołu, którzy na koncertach występują w maskach lub mocnych makijażach scenicznych.

Koncert Metalliki zakończył się owacją na stojąco, która nastąpiła po zamykającym koncert utworze „Enter Sandman”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pg_voovoo_09_0071
Voo Voo w Wytwórni (foto)
IMGP6678-Edit
Offline Tour w Anrzeju, nie denerwuj się (foto)
creative_act_of_music_tour_20100115_2001488658
Creative Act Of Music Tour 2010 w Stereo Krogs (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*