widzewwisla32Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Wisłę Kraków w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.  Decydująca o losach spotkania była pierwsza połowa, kiedy widzewiacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji i strzelili dwie bramki.

W pierwszej połowie Widzew był zdecydowanie lepszym zespołem.  Duża liczba stwarzanych sytuacji przyniosła efekt już w 10 minucie.  Po odbiorze piłki w środku pola widzewiacy przeprowadzili ładną akcję lewą stroną boiska. Wykończył ją precyzyjnym strzałem Sebastian Ceglarz i podwyższył wynik na 1:0.  Jeszcze przed przerwą  Krzysztof Ostrowski pokonał Filipa Kurtko dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się bezpieczną, dwubramkową przewagą. W tym czasie Wisła była bezradna, a najlepszą sytuację do wyrównania miała w momencie, kiedy jeden z obrońców Widzewa źle zagrał piłkę w kierunku bramkarza, który końcami palców wybronił to podanie.

W przerwie trenerzy obu zespołów postanowili dokonać kilku zmian. W Wiśle na drugą połowę wyszedł  Adrian Stanek (za Michała Czekaja) i Michał Nalepa (za Marka Masiudę).  Radosław Mroczkowski z boiska ściągnął Rafała Grzelaka, Krzysztofa Ostrowskiego i Jarosława Bieniuka. W ich miejsce wstawił  Przemysława Oziębałę, Piotra Grzelczaka i Bruno Pinheiro.

Zmiany dobrze wpłynęły na Widzew, który dalej konsekwentnie kreował grę. Ciągłe naciskanie rywala mogło się opłacić w 50 minucie, jednak Rafał Serwaciński fatalnie spudłował mając przed sobą jedynie pustą bramkę. Kibicom ciężko było przeżyć tą okazję, ale już kilka minut później cieszyli się z kolejnej bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Grzelczak, który ładnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans krakowskiemu  bramkarzowi.

Wisła pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 67 minucie. Strzelił ją Łukasz Burliga. Przez kolejne 20 minut nie działo się nic ciekawego i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1, Daniel Brud zmylił Michała Pytkowskiego i wbił piłkę do bramki.

Widzew Łódź (MESA) 3:2 Wisła Kraków (MESA)

Bramki:

10’ – Sebastian Ceglarz

44’ – Krzysztof Ostrowski

62’ – Piotr Grzelczak

67’ – Łukasz Burliga

89’ – Łukasz Burliga

Żółte kartki:

11′ – Marek Masiuta (Wisła)

38′ – Daniel Brud (Wisła)

48′ – Bruno Pinheiro (Widzew)

89′ – Nourdin Boukhar (Wisła)

Składy:

Widzew: Michał Pytkowski – Jakub Bartkowski – Jarosław Bieniuk – Sebastian Zalepa – Damian Ceglarz – Krzysztof Ostrowski – Mikołaj Zwoliński – Rafał Serwaciński – Rafał Grzelak – Sebastian Radzio – Sebastian Ceglarz

Rezerwowi: Jakub Stawiany, Przemysław Oziębała, Bruno Pinheiro, Damian Knera, Damian Zawadzki, Emil Wrażeń, Piotr Grzelczak

Trener: Radosław Mroczkowski

Wisła: Filip Kurtko – Łukasz Burliga – Mateusz Kowalski – Michał Czekaj – Damian Skołożyński – Kamil Jeleń – Marek Masiuda – Daniel Brud – Nourdin Boukhari – Michał Chrapek – Jacek Pawłowski

Rezerwowi: Jan Kocon, Wojciech Cygal, Daniel Cyzio, Sebastian Czapa, Michał Nalepa, Adrian Stanek

Trener: Tomasz Kulawik

MESA: Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2 MESA: Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2 MESA: Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2
MESA: Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2