Memoriał Ronniego Jamesa Dio zawita do Zgierza

dio_2018_ZGIERZ_patronatyJuż 24 maja w klubie Agrafka w Zgierzu zabrzmią największe przeboje Ronniego Jamesa Dio, legendarnego wokalisty Black Sabbath, Rainbow, czy Dio.

Są tacy artyści, o których pamięć nigdy nie przemija. Ronnie James Dio jest jednym z nich. W maju już po raz piąty ruszy poświęcona mu trasa King of Rock’n’Roll (muzyk zmarł w 2010 r. w wyniku choroby nowotworowej). W aż 9 miastach Polski zabrzmią jego największe przeboje z czasów, gdy śpiewał w Black Sabbath, Rainbow, czy DIO. Bilety do nabycia w klubie w dniu koncertu w cenie 10 zł!

-W tym roku trasa będzie rekordowo długa, obejmie aż 9 miast. Zaczniemy tradycyjnie 17 maja od warszawskiej Proximy, a skończymy 21 lipca na sopockiej plaży grając akustycznie. W tym roku postawiliśmy na najbardziej rozpoznawalne utwory z przekroju kariery Ronniego. Zabrzmi każdy hicior! Ale przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, utworów mniej znanych oraz kilka nietypowych aranżacji klasyków. Chcemy udowodnić, że król tego cięższego rock’n’rolla wciąż żyje w sercach fanów – mówi Sebastian, wokalista zespołu Scream Maker, który wraz muzykami White Highway stanowi trzon instrumentalno-wokalny trasy. Jednak oprócz tych zespołów na koncertach wystąpią licznie zaproszeni goście – wokaliści i instrumentaliści.

Dotąd na scenie memoriału śpiewali i grali m.in. Alessandro Del Vecchio (Hardline, Revolution Saints), Wojtek Cugowski (Bracia), Tomek Struszczyk (Turbo), Grzegorz Kupczyk (Ceti), Grzegorz Wilk, czy Piotr Zaleski (Antyradio Coverband). Tegoroczna lista gości zostanie ujawniona w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *