PICT2632W sobotę, 19 września, na terenie toru kolarskiego Społem Łódź rozegrano zawody ku pamięci trzech kolarzy (P. Bukszyńskiego, B. Fijałkowskiego, P. Szymczaka). To ostatni akt cyklu Wrześniowego Ścigania.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli w rowerowej zabawie z zacięciem rywalizując na torze kolarskim. Z uśmiechem na ustach i okazałymi pucharami w dłoniach dumnie pozowali rodzicom i fotoreporterom do pamiątkowych zdjęć na podium. Kibice posilali się potrawami z grilla, ochładzali podniebienie darmowymi lodami.

Organizatorzy postarali się by nikt z przybyłych na tor się nie nudził, ogłaszając w przerwach między wyścigami konkursy wiedzy o sekcji kolarskiej Klubu Sportowego „Społem”. Dzwoniąc pod specjalny numer telefonu można było wygrać wiele nagród niespodzianek. Program zawodów był  bardzo napięty i obfitował w szereg elektryzujących finiszów.

W trakcie zawodów zaprezentowały się dzieci w wieku 3-12 lat, szkółki kolarskie, żacy, żaczki, młodzicy, młodziczki, juniorzy i juniorki młodsze, juniorzy i juniorki. Dodatkowo Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwa Cyklistów zorganizowało wyścigi w kategorii Masters i Cyklosport.

Na torze pojawiły się takie kolarskie tuzy jak choćby Grzegorz Drejgier – aktualny Mistrz Polski w Sprincie, Marcin Czyszczewski – medalista Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy, Paweł Laskowski – medalista Mistrzostw Świata i Europy Juniorów na torze, Reprezentant Polski Kamil Piwowski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Polska Liga Curlingu par mieszanych
Bezpłatny wstęp na łódzkie pływalnie i do hali sportowej
davis
Tenis: Polska – Słowacja 3:2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*