IMG_9685W czwartek, 17 października w Domu Literatury odbyło się spotkanie z dziennikarzem Marcinem Mellerem, autorem zbioru reportaży „Między wariatami”. Poprowadziła je Agnieszka Cytacka.

Dlaczego Marcin Meller został uznany za asystenta generała wojska polskiego, jak udawał rannego oficera polskiego batalionu, dlaczego księgowość w „Polityce” nie rozliczyła mu skrzynki wódki z promu oraz dlaczego ważni politycy dzwonili do jego ojca, aby zmusił syna do wycofania tekstu z druku. Od reportaży o wyprawie z kibolami Legii do Goeteborga po wojnę ducha świętego w Ugandzie – najlepsze teksty popularnego dziennikarza.

Marcin Meller (ur. 1968) – dziennikarz i prezenter telewizyjny. W latach 1991-2003 był reporterem „Polityki”. Jako jej wysłannik trafił do Gruzji. Opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i Afryce. Prowadził pierwszy w Polsce reality show „Agent”. Od 2003 do 2012 roku był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Jego felietony można czytać w „Newsweeku”. Wraz z Anną Dziewit-Meller napisał książkę Gaumardżos! Opowieści z Gruzji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź Eärendila w Domu Literatury (foto)
IMG_7344
Dygot w Mieście Łodzi (foto)
ldk_036
Mariusz Wilk w Łódzkim Domu Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*