villasW piątek, 27 marca o godz. 19, w ramach inauguracji projektu Dotknij Teatru, w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka rozpocznie się premiera sztuki Melancholia/Violetta Villas.

Była jedną z najbardziej znanych, podziwianych i jednocześnie wyśmiewanych, tragicznych postaci polskiego show-biznesu. Obdarzona wspaniałym głosem, kontrowersyjnym gustem, psychiką wrażliwą na najlżejsze muśnięcie losu. Wykonywała repertuar poniżej swoich możliwości wokalnych. Dzięki wielkiemu talentowi, charyzmie i ciężkiej pracy osiągnęła światowy sukces. Podziwiana przez ludzi, ale i szczerze przez nich nielubiana.

Spektakl powstał z zachwytu Tomasza Wygody i Agnieszki Olsten nad Villas – mistyczką, dziwaczką, furiatką, dla wyznawców – świętą patronką. Tekst oddający wyjątkowość jej postaci przygotował Artur Pałyga. To, co zobaczymy na scenie, jest fantazją na temat ostatnich chwil z życia Villas. To opowieść o jej sercu, strachu, o powracających wrażeniach wielkich sukcesów i bolesnych rozczarowań. Na scenie, z gromady jej zwierząt, wyłaniają się fani, byli mężczyźni, przyjaciele i wrogowie. Violetta Villas, słaba i zagubiona, do końca poszukuje swego ostatecznego powołania.

Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami. Odbiór w kasie Teatru, ul. Zachodnia 93. Ilość miejsc ograniczona. Organizator Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

występują: Beata Kolak, Justyna Białowąs (gościnnie), Anna Krysiak (gościnnie), Monika Niemczyk (gościnnie), Justyna Szafran (gościnnie), Anita Wach (gościnnie), Mateusz Janicki, Piotr Trojan, Paweł Konior (gościnnie), Dawid Lorenc (gościnnie), Maciej Maciejewski (gościnnie)

reżyseria, choreografia: Tomasz Wygoda
dramaturgia: Agnieszka Olsten
scenografia: Anna Met
kostiumy: Marek Adamski
muzyka: Jacek Szabrański
światło: Tomasz Filipiak
gitara i instrumenty perkusyjne: Jacek Szabrański
asystent reżysera: Małgorzata Warsicka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
iwona
Iwona, księżniczka Burgunda w Teatrze Jaracza
kmn
Kabaret Moralnego Niepokoju w Teatrze Muzycznym
Ulotny czar Duchów Teatru

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*