Megitza_25_maja_w_SzafieW niedzielę, 25 maja o godz. 20 w Szafie rozpocznie się koncert grupy Megitza. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

„To jest prawdziwa sztuka! Na takie koncerty chce się chodzić!” – powiedziała Kora po jednym z występów Megitzy z zespołem, w programie Must Be The Music. Po sukcesie telewizyjnym i zaprezentowaniu nowych, kameralnych wersji swoich przebojów na płycie „MAK”, Megitza powraca z nowymi utworami i nową energią. Jak zmieniło się brzmienie muzyki Megitzy, będzie się można przekonać podczas majowych koncertów w Polsce i Niemczech.

Megitza, Małgorzata Babiarz, znana jest polskim fanom world music. Wokalistka i kontrabasistka, wróciła do Polski i na rodzinne Podhale kilka lat temu, po 11 latach pracy i rozwijania swoich muzycznych pasji w Chicago. Debiutancka płyta Megitzy „Bolertiza” (2008), została u nas docenione szczególnie za niezwykłe opracowanie góralskiej pieśni „Krywaniu Krywaniu”. Wydana cztery lata później „Megitza” zawiera podrywające do tańca cygańsko-bałkańskie „What I Desire” i „Beauty Rumelaj”, a na „Legendzie” znalazły się absolutne bałkańskie hity – „Caje Sukarije” i „Jovano Jovanke”.

„What I Desire”

Po zaprezentowaniu się polskiej publiczności, Megitza rozpoczęła podbój europejskiej sceny muzycznej. W 2012 roku artystka z zespołem została zaproszona na Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, kolejnymi sukcesami scenicznymi były koncerty na Viena Jazz Festiwal, Rudolstadt Festival i w końcu słynnym Przystaku Woodstock.

W Polsce Megitza wydała płytę z pastorałkami świata „Dobra Nowina”, na której gościnnie wystąpiła Renata Przemyk. Współpraca z dyrektorem i producentem filmowym Piotrem Smoleńskim (autorem zdjęć do teledysków m.in. Donatana „My Słowianie”) oraz z reżyserem Maciejem Michalskim, zaowocowała dwoma teledyskami „Beauty Rumelaj” oraz „Jezus Malusieńki”.

Wiosną 2013 roku roku artystka wraz z zespołem wystąpiła w talent show „Must Be The Music – Tylko Muzyka” i dostała się do finału V edycji tego programu. Następnie wraz z Andreasem Kapsalisem nagrała piąty album zatytułowany „MAK”, prezentując dzięki temu inny, kameralny swoich autorskich kompozycji. Rok 2014, Megitza zaczęła od koncertu z Kaspalisem w prestiżowym Lincoln Hall w Chicago.

Artystka związała się też z wytwórnią płytową Warner Music, z którą już niebawem wydaje kolejny album w swojej karierze. I tym razem, Megitza zapowiada utwory autorskie, w dużej mierze wykorzystujące teksty w języku polskim, inspirowane muzyką romską i podhalańską.

Megitza śpiewa i gra na kontrabasie, a jej muzyka jest dynamiczna, tętniąca życiem i energią. Dzięki nawiązaniom do tradycyjnych melodii, przy jednoczesnym oparciu o nowsze gatunki, jednoczy słuchaczy młodych i starszych. „Namiętny rytm i porywający serce śpiew” – tak artystkę scharakteryzowało New City Music (Chicago). Z kolei Osvaldo Golijov, kompozytor, zwycięzca nagrody Grammy, stwierdził: „Nie ma nic bardziej zaskakującego, niż bycie świadkiem reinkarnacji duszy starego proroka w głosie młodej artystki”.

Obecny skład zespołu:
Megitza – śpiew, kontrabas
Andreas Kapsalis – gitara
Damian Niewiński – perkusja, śpiew
Dominik Mietła – trąbka
Kajetan Borowski – klawisze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bellow
Below The Life w New Yorku
Sylwia Przybysz w Scenografii
nagrobki
Nagrobki w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*