plakat_meeting_point_1_web1 marca o godz. 19 w fabrySTREFIE przy Piotrkowskiej 138/140 rozpocznie się Otwarte Studium Improwizacji, Meeting Point – Performance Improwizacji. Wstęp na performance jest bezpłatny.

  
Meeting Point to seria spotkań artystów różnych dziedzin sztuki z przestrzenią, czasem, publicznością i sobą nawzajem. Performatywne kompozycje powstające we wspólnym doświadczaniu otoczenia, tworzone są w technice improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition).

Żywy akt tworzenia kompozycji wynika z szerokiej komunikatywności performerów, uwrażliwienia na zmiany, a tym samym zaufania w obecność miejsca i czasu. Wyzwanie i ryzyko generowane w performansie zamienia się w akt tworzenia wobec i w materii, gdzie wyzwalają się proste i głębokie relacje emocjonalne. Następuje spełnianie, wysokiej w hierarchii potrzeb, samo-aktualizacji i ciągłej obecności w czasie rzeczywistym.

Celem improwizacji nie jest konkretny, założony wcześniej produkt finalny, a raczej proces doświadczania czasu, miejsca i siebie, zarówno przez performerów, jak i widzów.

Otwarte Studium Improwizacji (OSI) tworzy doświadczalną przestrzeń dla technik improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition), które są nowymi narzędziami w procesie twórczym teatru ruchu, teatru dramatycznego, muzyki i innych dziedzin współczesnej kultury i sztuki. W ramach OSI odbywają się projekty artystyczne w formie spektakli/performance w przestrzeniach miejskich i teatrach, warsztaty improwizacji, jam sessions, produkcje teatralne i projekty społeczne.

PERFORMERZY:
Lola Silvestro – ruch/movement [Argentyna]
Konrad Szymański – ruch/movement [Polska/Holandia]

Almost Dead Celebrities
Piotr Gwadera – perkusja/percussion [Polska]
Łukasz Lach – wokal/vocal [Polska]
Paweł Cieślak – mini moog [Polska]

AD/HD Live Anlog Video
Maciej Nierychlewski [Polska]
Mieszko Saktura [Polska]

czas trwania: 40 min


  
Biografie artystów

Lola Silvestro – performer, tancerka, shiatsu masseur. W Argentynie współpracowała z malarzami Candelaria Silvestro i Fratticelli Roque. Podczas pobytu w Holandii zaangażowała się w pracę z tancerzami tańca współczesnego i tworzeniem wspólnie z muzykami, m. in. w projektach Baila Louca w Holandii, a obecnie w Otwartym Studium Improwizacji. Mieszka w Łodzi. Nauczyciel tanga argentyńskiego.

Konrad Szymański – performer, tancerz, choreograf i fotograf ruchu; absolwent Akademii Tańca w Rotterdamie; założyciel Otwartego Studium Improwizacji; improwizację wykorzystuje jako narzędzie tworzenia i ćwiczenia świadomości ruchu w teatrze sztuk performatywnych. Interesuje się bezpośrednim kontaktem z widzem, tworząc performance uliczny i teatralny w technice kompozycji w czasie rzeczywistym, jak i instalacje multidyscyplinarne.

Almost Dead Celebrities – Brzmieniową fakturę muzyki Almost Dead Celebrities tworzy mocny, gęsty, nasycony elektroniczny podkład, nieschematyczna gra żywego perkusisty, ciekawy i rzetelny wokal, operujący szeroką skalą, swobodnie poruszający się po różnych stylistykach. Muzyka zespołu jest w pełni improwizowana. Grali m.in. na festiwalach Dialog Czterech Kultur, Moving Closer. Na przełomie lutego i marca 2011 nakładem wydawnictwa Requiem Rec. ukaże się ich debiutancki album.

Zespół tworzą:
Łukasz Lach – lider zespołu L.Stadt, z którym nagrał dwie świetnie przyjęte płyty. Od czasu wydania pierwszej płyty (2008) L.Stadt zagrał ok. 200 koncertów w Polsce, Europie i Ameryce. W przeszłości członek grupy L.O 27, z którą otrzymał 2 złote płyty.

Paweł Cieślak – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa klarnetu, dyplom z wyróżnieniem), laureat międzynarodowych (Kopenhaga, Klingenthal, Poprad) i ogólnopolskich konkursów muzycznych. Obecnie jego działalność muzyczna koncentruje się na wykorzystaniu analogowego instrumentarium elektronicznego na polu różnych estetyk szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Jest członkiem takich zespołów i projektów muzycznych jak: FONOVEL, TRYP, Almost Dead Celebrities, 11, Blisko Pola, 19 Wiosen, PAUL BISHOP, Ben Zeen, Radiev., Chwasty.Jest także realizatorem (HASSELHOFF STUDIO) i producentem muzycznym wielu pozycji w katalogu głównie łódzkiej muzyki alternatywnej.

Piotr Gwadera– perkusista, akordeonista, kompozytor muzyki filmowej; współtworzył w zespołach Blisko Pola, Soniamiki, Almost Dead Celebrities, czy L. Stadt. Wspólnie z Karolem Gadzało i Piotrem Łyszkiewiczem założył kolektyw muzyki improwizowanej PKP. Brał udział w projektach artystycznych teatru tańca współczesnego i improwizacji.

AD/HD Live Anlog Video – Mieszko Saktura i Maciej Nierychlewski – AD/HD to efekt kreatywnej nadpobudliwości psychoruchowej Mieszka Saktury. Choroba rozwija się regularnie od roku 2003. Początkowo jako solowy projekt vj-ski oparty na autorskich pętlach z kategorii motion design. Loopy miksowane na żywo towarzyszą dzikim imprezom z takimi wariatami jak Noże, Frivolous, Jeff Samuel czy SLG. Z biegiem lat nadpobudliwość rozwinęła się w schizofrenię i kilka równoległych działań. W 2009 do analogowego projektu dołączył jeszcze bardziej nadpobudliwy w kręceniu pokrętłami Maciek Nierychlewski i obecnie AD/HD w wydaniu analogowym występuje jako duet. Obok cyfrowych animacji powstają wizualizacje oparte na podwójnych sprzężeniach zwrotnych, wzbogacanych o to, co aktualnie zmieści się do bagażnika.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wege Festiwal Łódź
salon2
III Salon Bielizny w Łodzi
pogotowie
Pogotowie Kolędnicze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*