pg_medium_17_03547 listopada w Klubie Luka wystąpił Medium. Jako supporty na scenie pojawili się: Mic, Matini, Oset/Oskier, a bezpośrednio przed Mediumem wystąpił jeszcze beatboxer Zgas.

Medium – raper, wokalista, beatboxer, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records. W 2008 r. opublikował demo pt. 'Seans spirytystyczny’, które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010r. wypuścił kolejny nielegal zatytułowany 'Alternatywne źródło energii’ (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i tym samym zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą pt. 'Teoria Równoległych Wszechświatów’ (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. Medium wyrusza w trasę koncertową, a towarzyszy mu DJ Funktion. Płyta, oprócz wersji CD, została również wydana na płycie winylowej. Można ją zakupić tutaj

Rok później, w 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. 'Graal’ (kup tutaj), które pomimo bardzo osobistych utworów, i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku. Na płycie gościnnie udzielili się m.in. Gift of Gab (Blackalicious), O.S.T.R., Te-Tris i Bisz. Artysta zaczyna grać coraz więcej koncertów wraz z DJ Funktion, który w grudniu zostaje Mistrzem Świata kategorii IDA.

W lutym 2013 r. Medium opuszcił Asfalt Records i powołał do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records.

/fot. Piotr Goruszewski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
02022013_449
Rafał Sarnecki Trio w Ciągotach i Tęsknotach (foto)
_DSC0394
Nowe Sytuacje w Wytwórnii (foto)
Łódzkie Zaduszki Jazzowe (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*