W czwartek 12 sierpnia na łódzkiej Moto Arenie odbył się specjalny briefing prasowy poświęcony czwartej edycji Meczu Narodów. Witold Skrzydlewski podczas spotkania z dziennikarzami ogłosił m.in. skład drużyny Orłów na wrześniowe wydarzenie.

Chcielibyśmy przypomnieć, że od soboty ruszy sprzedaż biletów. Tak jak wspominaliśmy, dla kobiet oraz dzieci cena biletu wynosi 5 zł, natomiast dla mężczyzn 20 zł. Są to naprawdę niewielkie kwoty. Wszystkie osoby z karnetami oraz z biletami na zeszłoroczny Mecz Narodów otrzymują gwarancję, że wejdą na trybuny. Jedynie karty VIP nie upoważniają do wejścia. Przed początkiem meczu odbędzie się parada motocyklistów. Mamy już około 180 zapisanych, którzy chcą w niej wystąpić. Ostateczna lista uczestników wyniesie 200-250 motocyklistów – powiedział Witold Skrzydlewski.

Przedstawiony został również skład drużyny Orłów. Oprócz Norberta Kościucha i Marcina Nowaka, którzy na co dzień ścigają się na Moto Arenie, 4 września przed łódzkimi kibicami zaprezentują się również Patryk Dudek oraz Przemysław Pawlicki.

W ekipie Orłów pojedzie Patryk Dudek, który jest zawodnikiem Falubazu Zielona Góra. Ludzie znający się na żużlu wiedzą, że to trzeci zawodnik w Polsce. Zobaczymy również dwóch naszych żużlowców – Norberta Kościucha i Marcina Nowaka. Podpisaliśmy kontrakt także z Przemysławem Pawlickim. Dudek oraz Pawlicki po raz pierwszy wystąpią na naszym stadionie. Reprezentacja Orłów jest naprawdę silna. Chcielibyśmy, że ta drużyna powalczyła i aby na zakończenie zawodów usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Za tydzień przedstawimy następną drużynę – zapowiedział Witold Skrzydlewski.

Podczas Meczu Narodów kibice otrzymają specjalne wydanie programu meczowego. – Na Mecz Narodów powstanie specjalny program meczowy, który będzie dostępny za darmo. W środku umieścimy całą żużlową historię Orła Łódź. Kibice znajdą tam opisy kolejnych sezonów opatrzone zdjęciami drużyn. Będzie to na pewno gratka dla kolekcjonerów – stwierdził Witold Skrzydlewski.

Witold Skrzydlewski podziękował również obecnym na konferencji osobom, których wsparcie jest niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania klubu. Podczas briefingu prasowego obok Witolda Skrzydlewskiego stanęli przedstawiciele biznesu działający na terenie Łodzi: Mirosław Sobieraj, Henryk Ulacha, Włodzimierz Jachman oraz Mariusz Piecha. – Nie byłoby tego klubu i takiego rozwoju, gdyby nie ludzie, którzy stoją tutaj obok mnie – podziękował Witold Skrzydlewski. W briefingu wziął udział także Sławomir Worach, Prezes Zarządu MAKiS, operatora Moto Areny Łódź, na której odbędzie się Mecz Narodów.

Padła również ważna zapowiedź dotycząca przyszłego sezonu żużlowego. Orzeł Łódź ma walczyć o awans do Ekstraligi. – W 2022 roku chcemy stworzyć taką drużynę, która zawalczy o awans. Nie będziemy już mówić, że jedziemy o utrzymanie, tylko stawiamy sobie wysokie cele. Trzymamy kciuki, aby dwie piłkarskie drużyny z Łodzi oraz jedna żużlowa awansowały do najwyższej ligi – zapowiedział Witold Skrzydlewski.

Foto: Michał Pietrzak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9647
Prezentacja Orła Łódź (foto+wideo)
_DSC8990_DxO
Orzeł Łódź – ŻKS ROW Rybnik 36:54 (foto)
orzelkolejarz
Orzeł Łódź – Kolejarz Opole 60:30 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*