Foto_3_-_obie_druzyny_po_meczuW sobotę, 18 października na boisku Orlik w Strykowie, w ramach międzynarodowego miesiąca podnoszenia świadomości o niepełnosprawności, odbył się mecz integracyjny, w którym zagrały dwie drużyny piłkarskie – reprezentacja Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych oraz firmy Corning Optical Communications. Przedsiębiorstwo wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Słabosłyszących „Tacy Sami” zorganizowało podczas meczu zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na domową rehabilitację dzieci w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.

„Cieszymy się ze współpracy z firmą Corning i bardzo pozytywnie oceniamy przebieg imprezy, zwłaszcza towarzyszącą jej doskonałą atmosferę” – podsumowała Joanna Łazowska-Szczecińska, przewodnicząca SPONiS „Tacy Sami”.

Wszyscy, dorośli oraz dzieci, mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z nauki języka migowego prowadzonych przez wolontariuszy stowarzyszenia, a w przerwie meczu zorganizowano konkursy, w których nagrodami były piłki oraz koszulki z autografami piłkarzy Widzewa Łódź. Wygrała drużyna Corning z wynikiem 5:3, a na zakończenie dzieci pracowników wręczyły obu zespołom zasłużone puchary oraz medale. Z drużyną ŁKSG zagrał gościnnie Tomasz Tomaszewski, dyrektor jednej z najstarszych instytucji oświatowych dla dzieci niesłyszących w Polsce, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 4 w Łodzi.

Foto222

 „W tym spotkaniu zdecydowanie nie wynik był najważniejszy. Wszyscy dzisiaj wygrali biorąc udział we wspólnej, świetnej zabawie, okazując wsparcie i zaangażowanie w szczytnym celu. Corning to firma zatrudniająca osoby niepełnosprawne, wspierająca różnorodność w miejscu pracy. Zatrudniamy. Wspieramy. Umożliwiamy – to tegoroczne hasło października, w którym poszerzamy świadomość na temat niepełnosprawności i przełamujemy wśród naszej załogi stereotypy z nią związane  – powiedziała Kinga Sobiech, dyrektor ds. personalnych.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno pracownicy jak i członkowie ich rodzin, którzy będą mogli wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia „Tacy Sami” także podczas aukcji prac plastycznych, przygotowanych przez dzieci podczas eventu w ramach konkursu „Niepełnosprawni i sprawni razem”. Corning Optical Communications to producent kabli światłowodowych i osprzętu dla przemysłu telekomunikacyjnego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (foto)
2neymarfive
Eliminacje Neymar Jr’s Five (foto)
Muzeum Widzewa Łódź z datą otwarcia i Mecenasem Głównym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*