008mazzollW środę, 15 października w Szóstej dzielnicy wystąpił Mazzoll. Towarzyszyło mu trio The Love And Beauty Seekers. To wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców  muzyki współczesnej połowy XX w.

Mazzoll –  Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, odciął się jednak od tego nurtu tworząc ideę Arhythmic perfection i zajął się europejskim aspektem improwizacji w sztuce. Na początku l.90 spotkał Dereka Baileya i na jego osobiste zaproszenie wyjechał do Londynu na legendarny już festiwal company week. Producentem jego pierwszej płyty Perplex był Tony Oxley. Mazzoll współpracował także z orkiestrą Django Batesa i kwartetem Petera Brotzmana. Wydał serię płyt Diffusion Ensamble, improwizując na scenie z artystami różnych dziedzin sztuki. W czasie tej praktyki spotkał Petera Kowalda i Olgę Szwajgier i poprowadził z nimi warsztaty, które miały wpływ na całe pokolenie muzyków. Tworzy festiwal Art Depot zajmujący się naturą improwizacji w różnych kulturach. Wydał 15 płyt, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej. Lata 2012 i 2013 są czasem jego powrotu na rynek wydawniczy, na którym ukazały się kolejno jego płyty: Minimalover, Jeden dźwięk i Pan Bóg oraz oczekiwana Responsio Mortifera, a także Rite of spring variation. Arhythmic Perfection vol.1.

joomplu:80326

The Love And Beauty Seekers – trio muzyków poszukujących. Eksplorują oni dźwiękowe możliwości jakie daje trio saksofon-kontrabas-perkusja, poszerzając rejony wyobraźni, próbując odnaleźć piękno i miłość.  Własne kompozycje oraz swobodna improwizacja kolektywna przekazują wolność i energię, zabierając słuchacza do innej rzeczywistości. W skład zespołu wchodzą Jędrzej Łagodziński (saksofon tenorowy), Franciszek Pospieszalski (kontrabas) i Szymon Gąsiorek (perkusja). Muzycy mieszkają w Kopenhadze, gdzie studiują razem w Rhythmic Music Conservatory. Biorą lub brali udział także w projektach takich jak: Orkester Orkiestra!, Leopold B., I Love My Mother, FreeO, Pimpono Ensemble, Meagre Quartet i innych.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Przetrwalniki Dźwiękowe 5 w 6. dzielnicy (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień trzeci (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DSC0394
Nowe Sytuacje w Wytwórnii (foto)
S7303543
Rock for Trinity – relacja
Summer Dying Loud 2019 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*