6KSIAZKOW czerwcu w ramach projektu Szósty Mały książkomaniak planujemy następujące wydarzenia dla najmłodszych, które odbędą się w Domu Kultury „502” na ulicy Sacharowa 18.

4 czerwca o godzinie 10 i 11:30 dwa warsztaty językowe z Katarzyną Wasilkowską: zutorką książek dla dzieci młodszych i trochę starszych (Jowanka i gang spod Gilotyny, Mleczak, Królestwo jakich wiele). Za debiut literacki nagrodzona statuetką Guliwer w krainie Olbrzymów. Na co dzień lektorka języka angielskiego, copywriterka i tłumaczka. Ściśle związana jest z Gdańskiem, gdzie się urodziła. Od kilku lat mieszka w małym domku na podwarszawskiej wsi z najmłodszymi dziećmi, mężem fotografem, dwoma psami i kotem. Lubi lukrecję, bardzo gorzką czekoladę i książki dla dzieci.

12 czerwca o godzinie 10 zorganizujemy „Czerwcowy maraton czytania”, podczas którego Książkomaniacy zaprezentują fragmenty swoich ulubionych książek i wezmą udział w quizach i zabawach literackich.

14 czerwca o godzinie 10 w Domu Kultury „502” odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim. Z wykształcenia pedagogiem, z zamiłowania pisarzem. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Za swój debiut – Kocie historie, otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w dwóch kategoriach – za tekst i ilustracje, oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK, a Stoiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014 i został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest nieograniczona. W sprawie zapisów prosimy o kontakt: klub @malyksiazkomaniak.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
VII Mały książkomaniak – Izabella Klebańska
ksiazki
Łódź literacka – grudzień 2013
nobelawangarda
Reymont. Nobel. Awangarda

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*