logomksiazkomaniak_zolteW maju Mały książkomaniak nabiera tempa. Młodym miłośnikom książek organizatorzy proponują kolejne, ciekawe działania.

15 maja 2013 w godz. 10-13 DK 502 zaprasza dzieci do udziału w imprezie „Maraton czytania”. Wszyscy będą czytać, czytać i czytać (indywidualnie lub w grupach – z podziałem na role) fragmenty swoich ulubionych książek. Mile widziane są zarówno grupy szkolne, jak i uczestnicy indywidualni. Szczegółowe informacje o imprezie oraz zgłoszenia udziału pod numerem tel. 42 673 35 99.

20 maja 2013 o godz. 10.30 również w DK 502 odbędzie się kolejne spotkanie autorskie w ramach „Małego książkomaniaka”. Tym razem gościem będzie pani Joanna Olech –  z wykształcenia graficzka, jest ilustratorką oraz autorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu nagród oraz wyróżnień. Mali pasjonaci czytania z pewnością doskonale znają jej znakomite książki: Dynastię Miziołków, Pulpeta i Prudencję, Pompona w rodzinie Fisiów czy też Tarantulę, Klopsa i Herkulesa. Udział w spotkaniu, podobnie jak we wszystkich innych działaniach, jest bezpłatny.

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem z pisarką oraz na ograniczoną liczbę miejsc, do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają przede wszystkim uczestników indywidualnych. Większe grupy, np. szkolne, proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Domem Kultury „502” w celu uzgodnienia możliwości udziału w spotkaniu.

Szkoły, centra zajęć pozaszkolnych świetlice DK 502 nadal zaprasza do przyłączenia się do akcji Klub Małego Książkomaniaka. Kluby Małego Książkomaniaka otrzymują do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2013 r. Pierwsze kluby już powstały. Zadania numer 1 i 2 dla Klubów zostały już ogłoszone – można je znaleźć na stronach www.wdk.pl i www.malyksiazkomaniak.pl. Zainteresowani mogą także pisać do opiekuna Klubów, p. Eweliny Góreckiej na adres klub@malyksiazkomnaiak.pl

Do 20 maja organizatorzy również czekają na prace, które nadsyłać można na Konkurs na recenzję ulubionej książki. Recenzje oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: I- dzieci, II – młodzież. Najmłodsze dzieci (w wieku 6-9 lat) mogą w ramach tego konkursu przedstawić pracę plastyczną – ilustrację do ulubionej książki. Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszenia znaleźć można na stronach internetowych www.wdk.pl i www.malyksiazkomaniak.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ewa Kuryluk w Centrum Dialogu
12 bestsellerów znowu bezpłatnie… Łódź dołącza do ogólnopolskiej akcji czytaj.pl.
Zapraszamy na październikowe wydarzenia w ramach Małego książkomaniaka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*