plakat_noc2013_podglad_1Jesienią Mali książkomaniacy z pewnością nie będą się nudzić.

10 października o godzinie 10.30 zapraszamy Małych książkomaniaków na kolejne spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie pan Paweł Beręsewicz – tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści oraz wierszy dla dzieci, laureat szeregu nagród literackich i wyróżnień. Mali książkomaniacy uwielbiają jego pełne humoru książki takie, jak: „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Tajemnica człowieka z blizną” czy „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Paweł Beręsewicz jest również autorem znakomitej serii powieści, której bohaterami są Ciumkowie – sympatyczna, warszawska rodzina.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy, szczególnie w przypadku większych grup (np. szkolnych), o wcześniejszy kontakt z Organizatorem (tel. 42 673 35 99) celem rezerwacji miejsc.

18 i 19 października to termin, kolejnej już, dwudniowej imprezy promującej czytelnictwo, którą Dom Kultury „502” organizuje wspólnie z Wydawnictwem Literatura.

18 października w godzinach 9.00-13.00 odbędzie się szereg spotkań autorskich pod hasłem „Wokół książki” W spotkaniach tych wezmą udział znani twórcy literatury adresowanej do dzieci i młodzieży: Grażyna Bąkiewicz, Marcin Brykczyński, Agnieszka Frączek oraz Kazimierz Szyneczko. Gospodarzami spotkań będą: Dom Kultury „502”, szkoły biorące udział w naszej akcji Klub Małego Książkomaniaka oraz łódzkie biblioteki (filie dla dzieci i młodzieży).

18 października o godzinie 18.00 rozpocznie się natomiast kolejna edycja „Nocy książkomaniaków”. Tegoroczna impreza odbywać się będzie pod hasłem „Stacja Tuwimowo”. Warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 10-13 lat poprowadzą wymienieni wyżej autorzy. Do grona pisarzy dołączy również ilustratorka, pani Aneta Krella-Moch. Po warsztatach na uczestników czekają różnorodne atrakcje i niespodzianki. Jednym z punktów programu będzie noc filmowa – pokaz filmów Studia Se-Ma-For zorganizowany dzięki partnerstwu z Fundacją Filmową Se-ma-for.

Zapisy na wieczorno-nocne warsztaty, które odbędą się 18 października w Domu Kultury „502” rozpoczęły się 1 października. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Domem Kultury „502”, tel. 42 673 35 99. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą śpiwory, karimaty, obuwie na zmianę, pastę i szczoteczkę do zębów oraz dobry humor i chęć to przeżycia niezapomnianej przygody!

19 października w godzinach 8.00-10.00 w Domu Kultury „502” odbędzie się kiermasz książek dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Literatura. W kiermaszu wezmą udział pisarze uczestniczący w naszej imprezie. Kiermasz będzie zatem dla wszystkich Małych książkomaniaków (także tych, którzy nie będę mogli wziąć udziału w „Nocy książkomaniaków”), znakomitą okazją do spotkania z ulubionymi autorami. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Wciąż prężnie działają Kluby Małego Książkomaniaka, które otrzymały do wykonania kolejne zadanie. Tym razem Klubowicze muszą wspólnie napisać wiersz lub krótkie opowiadanie z dreszczykiem.

Więcej informacji o akcji Klub Małego Książkomaniaka – zadania, zasady uczestnictwa – można znaleźć na stronie www.malyskiazkomaniak.pl oraz uzyskać pod numerem telefonu: 42 673 35 99.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BOOKCROSSING
Bookcrossing w Foto Cafe 102
jagielski
Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Łodzi
Kapitularz 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*