ksiazkomaniakProjekt „Mały książkomaniak” – II edycja to szereg działań, poprzez które chcemy promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Podobnie, jak w roku ubiegłym, w programie „Małego książkomaniaka” 2014 przewidziane są: spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, konkurs na recenzję ulubionej książki, gra terenowa (rozgrywana w przestrzeni jednego z łódzkich parków) oraz liczne i bogate w atrakcje imprezy: „Maraton czytania”, „Dzień Dziecka z książką”, trzecia edycja „Nocy książkomaniaków” oraz „Mikołajki książkomaniaka”. Nowością w programie będą warsztaty plastyczne z ilustratorem adresowane do najmłodszych uczestników naszych działań.

Ponownie istotnym elementem naszego przedsięwzięcia będzie Klub Małego Książkomaniaka – akcja, do której zapraszamy szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiążą się w tych placówkach, otrzymywać będą do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec 2014 roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2014 r. Już teraz wiele z Klubów, które zawiązały się jeszcze podczas poprzedniej edycji „Małego książkomnaiaka” w 2013 roku, zgłosiło chęć dalszego udziału w naszym przedsięwzięciu. Liczymy jednak także na nowe zgłoszenia Klubów z Łodzi i regionu.

Na inaugurację naszych działań pod hasłem „Wiosna książkomaniaków” zapraszamy 2 i 16 kwietnia. 2 kwietnia świętować będziemy rozpoczęcie naszych działań z dziećmi z Klubów Małego Książkomaniaka, natomiast 16 kwietnia, podczas drugiej odsłony „Wiosny książkomaniaków”, spotkamy się z już ze wszystkimi Książkomaniakami gotowymi wziąć udział a naszych tegorocznych działaniach.
Termin rozpoczęcia drugiej edycji „Małego książkomaniaka” wybraliśmy oczywiście nieprzypadkowo. Kwiecień to miesiąc wyjątkowy dla młodych czytelników, bowiem 2 kwietnia (dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

2 kwietnia 2014, „Wiosna książkomaniaków” – inauguracja projektu cz. I:
Obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej
godz. 10.30
– ogłoszenie Konkursu na recenzję ulubionej książki;
– inauguracja działalności Klubu Małego Książkomaniaka oraz ogłoszenie pierwszego zadania dla Klubów;
– otwarcie wystawy ilustracji do książek dla dzieci (partner Wydawnictwo Literatura); wystawę będzie można oglądać do 18 kwietnia, w godzinach pracy placówki.
– konkursy i quizy literackie dla najmłodszych;

16 kwietnia 2014, „Wiosna ksiażkomaniaków” – inauguracja projektu cz. II:
godz. 10.30
– Scena otwarta „502” „Królowa Śniegu” – spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena
w wykonaniu teatru szkolnego ze szkoły podstawowej nr 1 w Łodzi;
– quiz wiedzy o bohaterach baśni Andersena.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy, szczególnie w przypadku większych grup (np. szkolnych), o wcześniejszy kontakt z Organizatorem celem rezerwacji miejsc na poszczególne imprezy. Informacje o naszych działaniach można uzyskać w Domu Kultury „502” (Łódź ul. Gorkiego 16, tel. 42 673 35 99)
Szczegółowy program drugiej edycji „Małego książkomaniaka” już wkrótce dostępny na stronie projektu www.malyksiazkomaniak.pl Zapraszamy do odwiedzania profili „Małego książkomaniaka” na Facebooku i Twitterze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Seryjni poeci: Spotkanie z Michałem Szymaniakiem i Jakubem Sajkowskim
Spotkanie z Waldemarem Bawołkiem w Domu Literatury
dedecius
Między słowami. Tłumacze a nieprzetłumaczalne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*